امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29874
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «جروزالم‌پست»، موشه یعالون دوشنبه گفت: تصمیم برای آزادی اسرای فلسطینی نتیجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «جروزالم‌پست»، موشه یعالون دوشنبه گفت: تصمیم برای آزادی اسرای فلسطینی نتیجه انتخاب میان بد و بدتر است. ما به این تصمیم رسیدیم که از گزینه بدتر جلوگیری کنیم.

وی افزود: بسیاری از ملاحظات استراتژیک که احتمال دارد در آینده افشا شود، در پشت این تصمیم قرار دارد بنابراین ما باید اسرای پیش از انعقاد توافقنامه اسلو را آزاد کنیم.

به نوشته این روزنامه، برخی تحلیل‌گران مدعی شده‌اند که اسرائیل با آزادی اسرای فلسطینی موافقت کرده تا بتواند حمایت آمریکا در زمان رویارویی نظامی با ایران را جلب کند.

یعالون با بیان اینکه به سختی چنین تصمیمی را اتخاذ کردیم، مدعی شد: این‌ افراد قاتل هستند، بنابراین این کار، چالشی است برای عدالت، قانون و خانواده‌های داغدیده و من این صداها را می‌شنوم.

وی ادامه داد: آزادی این اسرا همچنین چالشی است برای بازدارندگی و امنیت اما می‌توان این مشکلات را مدیریت کرد. ما قادر خواهیم بود پاسخی برای ابعاد امنیتی فراهم کنیم. ما می‌دانیم این اسرا چه کسانی هستند، تعدادشان چقدر است، چه کاری را چه زمانی انجام داده‌اند.

وزیر جنگ اسرائیل در بخش دیگری از سخنان خود نگرانی درباره وقوع انتفاضه سوم را اغراق شده دانست و افزود: رابطه میان اسرائیل و فلسطینی‌ها متزلزل است و اسرائیل مایل است از طریق مذاکرات صلح، اوضاع را باثبات سازد. اما این آنها بوده‌اند که تاکنون از میز مذاکره گریخته‌اند.

موشه یعالون در ادامه سئوالاتی را مطرح کرد و گفت: آیا طرف مقابل همه حقوق ما را به عنوان دولت یهود به رسمیت می‌شناسد؟ آیا آماده توافقات مرزی است تا به درگیری‌ها پایان دهد؟ این دو سئوال و سئوالات دیگر پیش روی ماست و منتظر پاسخ آنها هستیم.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها