امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29886
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، سینمای ایران بعد از اکران نوروز حال و روز خوشی ندارند و بسیاری از سینماداران با هشدار جدی از تعطیلی سینماهای خود با ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، سینمای ایران بعد از اکران نوروز حال و روز خوشی ندارند و بسیاری از سینماداران با هشدار جدی از تعطیلی سینماهای خود با ادامه روند فعلی در آینده‌ای نزدیک خبر می‌دهند.

5 فیلم سینمایی «دهلیز» در گروه آزادی، «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» در گروه سینمایی آفریقا، «جابه‌جا» در گروه عصر جدید، «فرزند چهارم» در گروه قدس و «هیچ‌کجا هیچ‌کس» در گروه استقلال قرار است از ابتدای هفته آینده و در قالب اکران اول عید فطر روی پرده بروند. فیلم‌هایی که بسیاری از اهالی سینما برای نجات گیشه خاک گرفته سینماها به آنها چشم امید دوخته‌اند، قرار بود این 5 فیلم همزمان با عید فطر روی پرده بروند اما وضعیت نگران کننده گیشه سینماها باعث شد تا شورای صنفی نمایش اعلام کند در صورتیکه ان فیلم‌ها یک هفته زودتر اکران شوند، این موضوع در کف فروش آنها محاسبه نخواهد شد.

از میان این 5 فیلم تنها «جابجا» در جشنواره سال گذشته حضور نداشت و اتفاقا همین فیلم تنها فیلم کمدی اکران اول عید فطر است و باید دید آیا این فیلم که با مشکلات فراوانی برای دریافت پروانه نمایش روبرو بود می‌تواند در کنار 4 فیلم دیگر که عمدتا آثاری اجتماعی هستند رونق را به گیشه سینماها باز گرداند یا خیر. جالب آنکه از بین این 5 فیلم دو فیلم موضوعی مرتبط با قصاص دارند، یک فیلم به مشکلات جوانان می‌پردازد و یک فیلم هم به کودکان و مردم سومالی پرداخته است. 

 * هیس!دخترها فریاد نمی‌زنند

«هیس!دخترها فریاد نمی‌زنند» جدیدترین فیلم سینمایی «پوران درخشنده» است که سال گذشته موفق شد سیمرغ بلورین بهترین فیلم مردمی جشنواره بدست بیاورد و با توجه به ترکیب بازیگران آن پیش‌بینی می‌شود با استقبال بالایی رد اکران مواجه شود.

شیرین دو بار تا آستانه ازدواج پیش می رود اما ازدواجش به هم می خورد. او در سومین تجربه اش دچار بحران می شود و برای رهایی از این بحران تصمیمی می گیرد که...

شهاب حسینی، مریلا زارعی، جمشید هاشم‌پور، طناز طباطبایی، فرهاد آییش، مائده طهماسبی، شیرین بینا، بابک حمیدیان، مجید مشیری، اسماعیل سلطانیان، هادی مرزبان و مهدی ماهانی با حضور امیر آقایی، حضور افتخاری ستاره اسکندری و معرفی نیما صفایی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.
 
 
* دهلیز

«دهلیز» نخستین فیلم بلند سینمایی «بهروز شعیبی» است که سال گذشته در جشنواره فجر بسیار مورد توجه قرار است و هانیه توسلی توانست برای بزی در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را بدست بیاورد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است:شیوا، زنی سرپرست خانواده است که با تلاش و کوشش سعی کرده زندگی خوب و آبرومندی برای خود و تنها پسرش فراهم کند اما با رسیدن نامه ای زندگی آنها دچار تحول می شود و در مسیری جدید قرار می گیرد و …

رضاعطاران، هانیه توسلی، شاهرخ فروتنیان، سعید چنگیزیان، مسعود میر طاهری، نگار عابدی، افسانه چهره آزاد و محمدرضا شیرخانلو در این فیلم بازی کرده‌اند.
 
 
* فرزند چهارم

«فرزند چهارم» هشتمین فیلم بلند سینمایی وحید موسائیان و یکی از پروژه فاخر سینمایی است که ساخت آنها سال گذشته توسط سازمان سینمایی تصویب شد.

داستان فیلم سفری است به آن سوی آفریقا جایی که شرافت انسانی در گیرو دار جنگ و قحطی سربلند بیرون می‌آید.

مهتاب کرامتی، مهدی هاشمی، حسین محب اهری، ناصر گیتی جاه، معصومه قاسمی پور زهرا برومند، ساناز زرین مهر،حامد بهداد و یاسمین ملک نصر در این فیلم بازی کرده‌اند.
 
 
* هیچ‌کجا هیچ‌کس

 سومین فیلم بلند سینمایی ابراهیم شیبانی با توجه به ترکیب بازیگرانش امید زیادی به موفقیت در اکران دارد.

داستان فیلم درباره انسان‌هایی است که در توهم یک رستگاری خودساخته، تصمیم به سرک کشیدن به پشت دیوار تباهی می‌گیرند. یلدا، داود، مهران، مرجان و ... شاید هر روز در سکوت از کنار هم می‌گذریم. در ناکجا آبادی به وسعت هیچ کجا، هیچ کس.

رضا کیانیان، محمدرضا فروتن، مهناز افشار، صابر ابر، بهاره کیان افشار و بابک کریمی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.
 
 
* جابجا

«جابجا» نخستین فیلم سینمایی «علی توکل‌نیا» است که پس از 10 ما انتظار برای دریافت پروانه نمایش در اکران عید فطر روی پرده می‌رود.

این فیلم تنها فیلم کمدی اکران عید فطر و تنها فیلم از بین 5 فیلم اکران عید فطر  است که سال گذشته در جشنواره فیلم فجر حاضر نبود.

«جابجا»داستان فردی را روایت می کند که به اشتباه با یک فرمانده جنگ جابجا گرفته می شود و باعث بوجود آمدن اتفاقاتی در زندگی اش می‌شود.

اکبرعبدی،افسانه چهره آزاد،مهران غفوریان مهران رجبی،جواد عزتی،گیتی قاسمی،حمید لولایی،شیوا خسرو مهر،سمانه پاکدل ،المیرا عبدی ،پریسا رضایی ،دانیال مرادی ،حسین خوانساری، ناصر گیتی‌جاه و آرش تاج در این فیلم بازی کرده‌اند.
 
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار