امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29892
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۰
تعداد بازدید: 66
ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد طرح تعدادی از نمایندگان برای تشکیل شورای عالی اقتصاد گفت: نگاهی در مجلس ...

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد طرح تعدادی از نمایندگان برای تشکیل شورای عالی اقتصاد گفت: نگاهی در مجلس وجود دارد که تصمیم‌گیری‌ها در کشور نباید به اشخاص یا شرایط ارجاع شود و تصمیمات باید در سطح کلان اخذ شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: هم‌اکنون بخشی از تصمیمات در کشور به صورت مقطعی اخذ می‌شود و بیش از اینکه اقتصادی باشد، سیاسی است.

وی با بیان اینکه در شرایط عدم ثبات قانون، امنیت سرمایه‌گذاری تحت ‌تأثیر قرار می‌گیرد، گفت: معنای امنیت سرمایه‌گذاری این است که سرمایه‌گذاران باور کنند، در یک مقطع چند ساله می‌توانند به بازار اطمینان کنند و ثبات سیاست‌ها و مدیریت‌ها وجود دارد.

ندیمی گفت: طرح تشکیل شورای اقتصاد به این دلیل مطرح شد که باید مشخص شود، می‌خواهیم کشور را به شکل روزمره یا با یک تعریف بلندمدت اداره کنیم؟

وی افزود: تصمیم‌گیری‌های فعلی بدون عقبه فکری و به صورت فوریتی اخذ می‌شود، در حالی که باید قبل از تصمیم‌گیری، فکر، رصد و تحلیل درباره آن موضوع انجام شود.

این نماینده مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر دلیل حضور نمایندگان سه قوه در ساختار شورای اقتصاد گفت: در تصمیمات کشور، قوا استقلال نسبی دارند، اما برای هم‌فکری و همکاری باید از ظرفیت سایر قوا بهره گرفت.

وی افزود: برای مثال در شورای پول و اعتبار، دادستان کل حضور دارد و به حل موضوعات کمک می‌کند، بنابراین باید در شوراهای اقتصادی کشور نمایندگان سایر قوا حضور داشته باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: تعامل قوا یعنی سه قوه سعی کنند در تصمیمات ملی همراهی و تعامل داشته باشند و این اقدام به سرعت و جامعیت اجرا کمک می‌کند.

به گزارش فارس، 60 نماینده مجلس در طرحی 5 ماده‌ای، تشکیل شورای عالی اقتصاد مقاومتی کشور را با عضویت رؤسای قوا، 4 وزیر، 4 رئیس کمیسیون مجلس، رئیس کل بانک مرکزی و برخی دیگر از مقامات مطرح کردند و پس از اعلام وصول در چهارم تیر ماه سال جاری، برای بررسی به کمیسیون‌های تخصصی مجلس سپرده شد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها