امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29902
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مخالفان سقط جنین، اسپانیا را «ملکه سقط جنین اروپا» می‌دانند چرا که مردم سراسر قاره اروپا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مخالفان سقط جنین، اسپانیا را «ملکه سقط جنین اروپا» می‌دانند چرا که مردم سراسر قاره اروپا می‌توانند به سادگی و در مراحل مختلف عمر جنین، به این کشور سفر کنند و از خدمات کلینیک‌های مربوط استفاده کنند.

در سال 2007 نیز کشور سوئد، اصلاحاتی در قانون کشورش اعمال کرد که این امکان را به زنان سوئدی و گردشگران خارجی می‌داد تا در کلینیک‌های درمانی این کشور جنین خود را سقط کنند.

به دنبال طرح این موضوع در پارلمان کشورها، تعدادی از نمایندگان دموکرات مسیحی هشدار داده بودند که تصویب این قانون می‌تواند به گسترش توریسم سقط جنین بیانجامد. موضوع ممنوعیت سقط جنین در برخی کشورها و جواز آن در برخی دیگر از کشورها، برخی را به امید انجام کاری که در کشور خود قادر به انجام آن نیستند، رهسپار این کشورها کرد که درآمد سرشاری را نصیب کشورهای پذیرنده می‌کند.

به عنوان مثال، اتباع کشور ایرلند، به دلیل ممنوعیت سقط جنین در کشورشان رهسپار کشورهایی مثل انگلستان می‌شوند که مقررات سهل و آسانی برای سقط جنین دارند و پروسه درمان در کلینیک‌های درمانی این کشور منبع درآمدی خوبی محسوب می شود. اما جواز سقط جنین در این کشورها، مخالفان سرسختی نیز داشت که عمدتا از طیف‌های مذهبی هستند.

در اروپای شرقی، هنوز مخالفان سقط جنین در اکثریت هستند. در این کشورها مقررات سخت‌گیرانه‌ای با حمایت کلیسای کاتولیک وجود دارد. مثلا دولت لهستان، سخت‌گیرانه‌ترین قوانین ممکن را در این زمینه وضع کرده است. به هر حال به نظر می‌رسد چه کشورهایی که اصل را بر جواز سقط جنین می‌دانند و چه کشورهایی که بر ممنوعیت تأکید دارند، در حال نرمش در مواضع خود به نفع سقط درمانی هستند. بدین معنی که برآنند که موارد لازم و ضروری برای سقط درمانی را مجاز قلمداد کنند و با حمایت از کسانی که مشمول این شرایط استثنایی هستند، راه را برای هر نوع سقط جنین ببندند.
منبع: مجله سازمان پزشکی قانونی
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها