امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29906
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 60
فیروزه جعفری در گفت وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: از برنامه های وزارت بهداشت ورود به بحث پیشگیری از اعتیاد در میان دانشجویان است. وی ...

فیروزه جعفری در گفت وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: از برنامه های وزارت بهداشت ورود به بحث پیشگیری از اعتیاد در میان دانشجویان است.

وی افزود:در برخی دانشجویان مصرف ریتالین مشاهده می شود که این موضوع می تواند مقدمه ای برای مصرف شیشه باشد. دانشجویان پس از ورود به دانشگاه و در اولین امتحاناتشان، برای آنکه بتوانند شب ها بیدار بمانند و انرژی بیشتری برای درس خواندن داشته باشند، ممکن است از سوی برخی به مصرف ریتالین تشویق شوند.

رییس اداره پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد وزارت بهداشت گفت: عوارضی مانند مشکلات سیستم عصبی و نورولوژیک، کاهش عملکرد یادگیری، تنبلی مغز، تمرکز کمتر از زمان پیش از مصرف ریتالین، مشکل یادآوری تا دوره قابل توجهی، دلهره، اضطراب، حملات حاد اضطرابی از سوی دانشجویان بعد از مصرف ریتالین گزارش شده است.

جعفری گفت:دانشجویانی که اقدام به مصرف ریتالین می کنند این سوء مصرف را قبل از کنکور آغاز می کنند و در محیط دانشگاه نیز به هنگام امتحانات اقدام به مصرف می کنند.

وی ادامه داد:ریتالین با تجویز روانپزشکان برای درمان کودکان بیش فعال انجام می شود اما مورد سوء استفاده برخی افراد بزرگسال می شود که این مصرف به استفاده از ماده مخدر شیشه منتهی می شود.
انتهای پیام/
 
   
برچسب ها:
آخرین اخبار