امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۲۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29915
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، شبه ‌نظامیان «تحریک طالبان پاکستان» با حمله به زندان مرکزی منطقه «دیر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، شبه ‌نظامیان «تحریک طالبان پاکستان» با حمله به زندان مرکزی منطقه «دیر اسماعیل خان» در ایالت خیبرپختونخواه باعث فرار بیش از 240 زندانی شدند.

به گفته مقامات پاکستانی، بیش از 100 نیروی طالبان که یونیفورم پلیس به تن داشتند با خمپاره و نارنجک به این زندان هجوم بردند و پس از درگیری با نیروهای امنیتی، 240 زندانی این زندان را فراری دادند.

پس از این حمله، طالبان موفق شدند کنترل این زندان را دردست بگیرند اما پس از شش ساعت درگیری، درنهایت نیروهای امنیتی موفق به دردست گرفتن کنترل زندان شدند.

همچنین در این حادثه که ساعات پایانی شب گذشته رخ داد، صدای بیش از25 انفجار شنیده شد و طالبان ده ها بمب در این زندان کار گذاشتند که نیروهای امنیتی تاکنون موفق به خنثی کردن 14 بمب شدند.

در این حمله، دست کم 12 نفر از جمله چهار نیروی پلیس کشته و هفت تن دیگر نیز زخمی شدند.

به دنبال این حادثه، در منطقه حکومت نظامی اعلام و عملیات جستجو برای یافتن زندانیان فراری آغاز شد.

طبق اعلام مقامات این زندان، تاکنون چهار تن از فراریان توسط پلیس دستگیر شدند و این در حالی است که 30 تن از فراریان جزو شبه نظامیان بسیار خطرناک بودند.

در این زندان بیش از 5000 زندانی نگهداری می‌شدند که حدود 300 تن از آنان شبه نظامیانی بودند که در حمله به نیروهای امنیتی و کشتارهای فرقه‌ای دست داشتند.

در همین حال، «شاهد الله شاهد» سخنگوی جدید طالبان پاکستان با پذیرفتن مسئولیت این حمله، گفت: حدود 100 شبه نظامی از جمله چند عامل انتحاری دراین عملیات حضور داشتند و توانستند این عملیات را با موفقیت به انجام برسانند.

سال گذشته نیز شبه نظامیان طالبان با حمله به زندان «بنو» در نزدیکی مناطق قبایلی این کشور توانستند حدود 400 زندانی را آزاد کنند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار