امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29917
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، پایگاه رسمی اینترنتی وزارت خارجه امور خارجه ترکمنستان، ضمن تائید این خبر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، پایگاه رسمی اینترنتی وزارت خارجه امور خارجه ترکمنستان، ضمن تائید این خبر تصریح کرد که موافقتنامه مذکور در تاریخ 26 ژوئیه در شهر «بروکسل» مقر اتحادیه اروپا توسط مقامات دو طرف به امضا رسیده ‏است.

وزارت خارجه ترکمنستان بدون اشاره به جزییات بیشتر سند مذکور با اتحادیه اروپا، تاکید کرده ‏است که امضا این سند، گام عملی در راستای توسعه و گسترش هر چه بیشتر مناسبات رو به رشد بین ترکمنستان و اتحادیه اروپا می‌‏باشد.

دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا، دفتر «خانه اروپا»، بانک «بازسازی و توسعه اروپا» و چندین سازمان فنی، علمی و فرهنگی از جمله نهادهای اتحادیه اروپا هستند که به صورت رسمی در خاک ترکمنستان فعال هستند.

اعطا امتیازات و مصونیت به مقامات و کارکنان نهادهای اتحادیه اروپا توسط عشق‏‌آباد در حالی است که سفیر اتحادیه اروپا در عشق‏‌آباد، ترکمنستان را شریک راه‏بردی اتحادیه اروپا در آسیای مرکزی قلمداد کرد.

«آاوریلی بوشز» سفیر آکردیته اتحادیه اروپا پیشتر در ملاقات با «بردی‏محمداف» ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: اتحادیه اروپا علاقه زیادی برای توسعه و گسترش همه جانبه با کشور ترکمنستان دارد و این کشور را به عنوان شریک راه‏بردی خود تلقی می‏‌کند.

سفیر آکردیته اتحادیه اروپا که سال گذشته فعالیت دیپلماتیک خود را در عشق‏‌آباد آغاز کرد، با اشاره به همکاری ثمر‏بخش چندین ساله بین اتحادیه اروپا و عشق‌‏آباد، تاکید کرد که موضع کلیدی ترکمنستان در منطقه آسیای مرکزی و تعاملات منطقه‏‌ای و بین‌‏المللی ترکمنستان قابل تحسین است.

وی همچنین تاکید کرده ‏است که از سیاست‏‌های عشق‌‏آباد در زمینه تامین امنیت انرژی و تنوع بخشی عرضه منابع هیدروکربور در بازارهای بین‌‏المللی حمایت می‏‌کند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها