امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29918
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش سوریه روز دوشنبه توانست کنترل کامل شهر «الخالدیه» در حاشیه «حمص» را به دست بگیرد. این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش سوریه روز دوشنبه توانست کنترل کامل شهر «الخالدیه» در حاشیه «حمص» را به دست بگیرد. این شهر که یکی از بزرگترین مراکز تجمع مخالفان دولت سوریه به شمار می‌رفت، از لحاظ استراتژیک نیز اهمیت بالایی برای گروه‌های مسلح مخالف دولت سوریه داشت.

مخالفان دولت سوریه زمانی این شهر را «قلب انقلاب» می‌نامیدند و اکنون با سقوط شهر ضربه روحی سنگینی را متحمل شدند، تا جایی که بسیاری از آن‌ها در مصاحبه با رسانه‌های خبری سقوط دیگر شهرهای مجاور «حمص» را قطعی دانسته‌اند.

تصرف «الخالدیه» علاوه بر ماهیت نمادین خود، راه را برای دسترسی از دمشق به بنادر «لاذقیه» و «طرطوس» نیز باز کرده است.

روزنامه «واشنگتن‌پست» روز گذشته با انتشار یادداشتی در این مورد، سقوط این شهر را «شکستی استراتژیک» برای مخالفان دانسته بود، چراکه از دست دادن این شهر، مسیر آذوقه و مواد مورد نیاز مخالفان را قطع کرده است.

«الخالدیه» پیش از آغاز درگیری‌ها 80هزار نفر جمعیت داشت، اما دو سال نبرد سنگین تقریبا این شهر را خالی از سکنه کرده و بسیاری از خانه‌ها را به ویرانه تبدیل کرده است. با این حال این امید وجود دارد که با تداوم پیشروی‌های ارتش سوریه در مناطق جنوبی و مرکزی این کشور، به زودی امنیت این مناطق به طور کامل تامین شده و راه برای بازگشت مردم به شهر باز شود.
 منبع تصاویر خبرگزاری فرانسه، ای‌پی‌ای، گتی
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها