امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2992
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۸
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، محمدحسن طریقت‌منفرد بعدازظهر امروز در جلسه اداری شهرستان گلپایگان که در سالن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گلپایگان، محمدحسن طریقت‌منفرد بعدازظهر امروز در جلسه اداری شهرستان گلپایگان که در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شده بود، اظهار کرد: پیشرفت‌ها و امکانات بسیار زیادی بعد از انقلاب اسلامی و به ویژه در دولت نهم و دهم در کشور روی داده است.

وی با بیان اینکه پیشرفت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در بخش بهداشت و درمان بعد از انقلاب اسلامی به وجود آمده است، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 120 هزار پزشک در کشور به فعالیت مشغول هستند و این بدین معناست که به ازای هر یک‌هزار نفر، 1.5 پزشک در کشور داریم؛ در صورتی که قبل از انقلاب اسلامی در شهرهایی مانند گلپایگان بیشتر پزشکان هندی و بنگالی به فعالیت مشغول بوده‌اند.

وزیر بهداشت ‌با تأکید بر اینکه بیش از 200 هزار پیراپزشک در کشور به فعالیت مشغول هستند، افزود: مراکز بهداشتی و درمانی بسیاری در کشور ایجاد شده است و به همان نسبت تکنولوژی هم رشد کرده و امروزه می‌توانیم ادعا کنیم که با بسیاری از کشورهای پیشرو در حال رقابت هستیم.

وی یادآور شد: تغییرات ساختاری و مدیریتی در بخش بهداشت و درمان کشور ضروری است و با شجاعت و درایتی که در رئیس جمهور و کابینه وجود دارد، این اصلاحات حتی تا پایان باقی مانده از دولت دهم انجام می‌شود.

طریقت‌منفرد با بیان اینکه درآمدهای دولت در سال 91 بالغ بر 144 میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود، تصریح کرد: به علت برخوردهای غیرمنصفانه استکبار جهانی و تحریم‌های اعمال شده و عدم خرید نفت از کشورمان کمتر از یک سوم از درآمد دولت وصول شد.

وی، اقتصاد مقاومتی را راهکار نجات از شرایط فعلی عنوان کرد و گفت: باید تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنیم و استقلال کشورمان را حفظ کنیم.

وزیر بهداشت‌ با بیان اینکه تکمیل بیمارستان و اورژانس امام حسین (ع) گلپایگان به ردیف اعتباری از محل تملک دارایی وزارت بهداشت نیاز دارد، بیان کرد: با وجود تمامی تنگناها، ساختمان اورژانس در حال احداث است و در صورت تخصیص بودجه امسال تکمیل می‌شود.

وی به مرکز سی‌اتی اسکن بیمارستان امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: واردات و کارهای ارزی این دستگاه انجام شده است و شهرستان در اولویت قرار دارد.

طریقت‌منفرد با تأکید بر اینکه تجهیز بیمارستان آیت الله گلپایگانی شهر گوگد قبل از آنکه بودجه به صحن علنی مجلس برود، باید ردیف اعتباری برای آن تخصیص گرفته شود، اظهار کرد: تجهیز بیمارستان و تکمیل نیروی انسانی آن هم در دست بررسی است.

وی افزود: رئیس جمهور تأکید بسیاری بر اجرای طرح پزشک خانواده دارد و اجرای این طرح نیاز به فراهم شدن زیر ساخت‌ها دارد.

وزیر بهداشت ‌با بیان اینکه سیستم آموزشی بهداشت و درمان باید با نیازهای جامعه تطابق داشته باشد، گفت: مرکز سونوگرافی زنان و استقرار پزشک متخصص مغز و اعصاب از اولویت‌های این شهرستان محسوب می‌شود و با اصلاح نظام مدیریتی این مشکلات برطرف می‌شود.

وی گفت: مشکلات مطرح شده در جلسه امشب هیئت دولت که با حضور رئیس جمهور در اصفهان تشکیل می‌شود، مطرح خواهد شد.
انتهای پیام/63014/ذ40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها