امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29933
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 82
علی سلیمانی شاعر جوان کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس خبر از انتشار جدیدترین مجموعه شعرش داد و گفت: کتاب «نزدیک‌تر» اولین مجموعه از ...

علی سلیمانی شاعر جوان کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس خبر از انتشار جدیدترین مجموعه شعرش داد و گفت: کتاب «نزدیک‌تر» اولین مجموعه از غزل‌های کاملا عاشقانه من است که هم اکنون مراحل چاپ را می‌گذراند و به زودی توسط انتشارات فصل پنجم منتشر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که به چه دلیل روی کاملا عاشقانه بودن غزل‌های این کتاب تاکید می‌کنید، اظهار داشت: به نظر من تفکیک کتاب از سوی شاعر از حیث قالب و موضوع، شاید در نظر اول دشواری‌هایی داشته باشد ولی از این جهت ارزشمند است که تکلیف مخاطب را مشخص می‌کند ، هم‌خانه کردن شعر کلاسیک با سپید یا موضوعات مختلف با هم بیشتر برای یک گزیده شعر مناسب است.

این شاعر جوان گفت: من قبل از این کتاب ، کتاب هایی با موضوع‌های مختلف چاپ کرده بودم و احساس کردم امسال وقت چاپ یک مجموعه عاشقانه است و از آن جا که شعرهای عاشقانه‌ام را در هیچ مجموعه ای تا امروز منتشر نکرده بودم، دست به انتشار این مجموعه زدم.

وی درباره محتوای کتاب افزود: این کتاب غزل‌های سروده شده من بین سال 84 تا 92 را در بر می‌گیرد و مشتمل بر 35 غزل است.

گفتنی است پیش از این از علی سلیمانی کتاب‌های «کوچه‌های پرواز»، «السلام و علیک یا باران»، «باد موافق» و «شب گریه‌های مولانا» منتشر شده بود و این شاعر جوان همچنین کتاب‌هایی چون تصحیح دیوان ضمیری اصفهانی و گردآوری گزیده تک بیت‌های معاصر با نام «دردانه» را نیز در کارنامه ادبی خود دارد .
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها