امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29940
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز جهانی قدس از یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران همواره در آخرین جمعه ماه مبارک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز جهانی قدس از یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران همواره در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

این راهمپیمایی که در حمایت  از ملت فلسطین است در بسیاری از کشورهای دیگر جهان برگزار می‌شود.

«سید جعفر علوی» از علما و فعالان سیاسی بحرینی است. وی درباره روز قدس و راهکارهای آزادی قدس شریف با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت‌وگو کرد.

روز جهانی قدس پرچم مستضعفان است که امام خمینی آن را برافراشت

وی گفت: روز جهانی قدس پرچم مستضعفان بوده و برداشته شدن این پرچم را امام خمینی رضوان الله تعالی علیه برافراشت. این اقدام امام خمینی تاکیدی بر مبادی و ارزش‌های اسلامی درباره موضوع فلسطین و آزادی این سرزمین مقدس است. قدس محل معراج پیامبر به سوی آسمان بوده و قبله نخست مسلمانان است.
روز قدس مقابله با توطئه نابودی ملت فلسطین بود

این فعال سیاسی بحرینی ادامه داد: روز قدس روز ملت مظلوم فلسطین است که تمام قدرت‌های شر جهان علیه آن متحد شده تا آن را از بین ببرند اما برگزاری روز قدس واکنشی مناسب به این توطئه بوده که در آن تاکید می‌شود که ملت‌ها باید خود بر خود حکومت کنند و دارای حکومت و حق تعیین سرنوشت باشند.

مذاکرات سازش پیش از آغاز شکست خورده است

وی درباره تلاش‌های اخیر آمریکا برای از سرگرفته شدن مذاکرات سازش میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان گفت که آمریکا همواره به دنبال توطئه کردن برای ایجاد مانع در راستای مسیر صحیح آزادی قدس است که سردمداری این مسیر صحیح را مومنان و صالحان در اختیار دارند. آمریکا فقط به دنبال ایجاد هیاهو درباره مسئله فلسطین است بدون آنکه این هیاهو عایدی برای مردم فلسطین داشته باشد. مذاکرات سازش پیش از آغاز شکست خورده است چون بر اساس و پایه غلط و ناصحیح گذاشته شده است چون به حقوق ملت فلسطین برای آزادی احترام نگذاشته است.

آمریکا می‌کوشدکشورهای اسلامی همواره در درگیری‌های طائفه‌ای باقی بمانند

سید جعفر علوی در پاسخ به سوالی درباره به حاشیه رانده شدن موضوع فلسطین با توجه به درگیری‌ها در سوریه و مصر و راهکارهای بازگشت موضوع فلسطین به صدر دغدغه‌های جهان اسلام گفت: در حال حاضر قدرت های شر به سردمداری آمریکا و اسرائیل تلاش دارند که مسلمانان کشورهای اسلامی را به موضوعات جانبی مشغول و درگیر کنند. این کشورها تلاش دارند تا جنبش‌های مردم در راستای دموکراسی را به سوی درگیری‌های طائفه‌ای و مذهبی و جنگ‌های داخلی پیش ببرند تا بدین وسیله کشورهای اسلامی همواره در بحران و عقب‌ماندگی و درگیر در مسائل حاشیه‌ای باقی بمانند.

وی ابراز امیدواری کرد تا روز قدس این غبارها از جهان اسلام زدوده شود و با تلاش‌های آمریکا و اسرائیل برای گسترش فتنه و درگیری در منطقه و به حاشیه رانده شدن موضوع فلسطین مقابله کنند.
 رژیم صهیونیستی وابسته به قدرت‌های استعمارگر در جهان است

وی صحیح‌ترین مسیر برای آزاد سازی قدس شریف تقویت جبهه داخلی فلسطین برای مقابله با اشغالگری اسرائیل است. از سوی دیگر مسلمانان به کمک دولت‌های خود باید جنبشی واقعی در منطقه ایجاد کنند که هدفش مقابله با جبهه آمریکا باشد تا قادر باشد تا رژیم صهیونیستی را نابود کند. باید این موضوع را قبول کرد که رژیم صهیونیستی متکی به خود نیست بلکه متکی به قدرت‌های استعمارگر درجهان است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها