امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29951
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنا به بیانیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان «لوئید جی اوستین‌3» و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنا به بیانیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان «لوئید جی اوستین‌3» و «امامعلی رحمان» ضمن این دیدار همچنین مسائل همکاری در بخش‌های مختلف از جمله در زمینه توسعه روابط نظامی و امنیت منطقه‌ای را مورد بحث قرار دادند.

به گفته این منبع، طرفین ضمن این ملاقات با رضایت از سطح و محتوای روابط و همگرایی ساختارهای نظامی و امنیتی مربوط هر دو کشور از جمله بر لزوم توسعه همکاری بیش از بیش در جهت تحکیم امن و ثبات در افغانستان و جلوگیری از خطرات ناشی از گسترش  تروریسم، افراطگرایی تاکید کردند.

بنا به این گزارش، ژنرال اوستین در این دیدار نقش تاجیکستان را در جهت حفظ امنیت منطقه مهم دانسته به رهبر تاجیکستان و مردم این کشور برای مساعدت فعالانه در زمینه ایجاد زندگی آرام و با آسایش در افغانستان عرض سپاس کرد.

به گفته این منبع، مقام نظامی آمریکا و رئیس جمهوری تاجیکستان در این دیدار همچنین در مورد ادامه طرح پشتیبانی مادی و فنی از واحدهای نظامی، امنیتی و  و ویژه تاجیکستان از جمله تکمیل مادی و فنی نیروهای مرزبان به منظور تقویت تدابیر حفاظت مرز مشترک با افغانستان، پس از  خروج نیروهای خارجی در سال 2014 گفت‌وگوی سودمند انجام دادند.

در بیانیه آمده‌است که، مقام نظامی آمریکا و رئیس جمهوری تاجیکستان در این دیدار با اعلام آمادگی به توسعه روابط دوجانبه علاقمندی استوار خود به تحکیم و گسترش روابط در آینده نیز تاکید کردند.

منابع دولت تاجیکستان همچنین از دیدار و مذاکرات این فرمانده آمریکایی با «شیرعلی خیرالله‌اف» وزیر دفاع تاجیکستان و بررسی مسائل همکاری های دوجانبه خبر دادند.

به گفته این منابع موضوع امنیت منطقه و به خصوص اوضاع افغانستان و چشم‌انداز روابط سیاسی و نظامی پس از خروج نیروهای خارجی از این کشور در محور این گفت‌وگو بود.

ژنرال اوستین دوشنبه‌شب گذشته از کابل وارد شهر دوشنبه شد.

بنا به گفته منابع خبری وی ضمن سفر به کابل با «حامد کرزی» رئیس جمهوری افغانستان ملاقات انجام داده و در مورد تکمیل تدابیر امنیتی در مرحله خروج نیروهای آمریکایی و ادامه همکاری در زمینه تامین امنیت و ثبات در این کشور مذاکرات کرد.

اوستین که در فروردین ماه امسال به سمت فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا انتصاب شد برای اولین بار است که به منطقه آسیای مرکزی سفر انجام می‌دهد.

وی در نخستین مرحله بازدید خود از این منطقه و قبل از سفر به افغانستان وارد تاشکند شده و با «اسلام کریم‌اف» رئیس جمهوری ازبکستان و برخی از مقامات دیگر سیاسی و نظامی این کشور نیز مذاکراتی انجام داد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها