امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29953
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «کاترین اشتون» مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از دیدار با «محمد مرسی»، حال وی را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «کاترین اشتون» مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از دیدار با «محمد مرسی»، حال وی را خوب توصیف کرد.

با این حال وی از محل دقیق نگهداری رئیس‌جمهور برکنار شده مصر ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت نمی‌داند که مرسی در کجا اقامت دارد. به گفته اشتون، مرسی به اخبار نیز دسترسی دارد و از اوضاع مصر مطلع است.
مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در جمع خبرنگاران در قاهره صحبت می‌کرد، مذاکره‌اش با مرسی را «آزادانه و صریح» توصیف کرد و گفت برای یافتن راهی جهت پایان دادن به بحران به مصر سفر کرده است.
وی افزود مردم مصر باید خود در مورد آینده تصمیم‌گیری کنند. او همچنین تظاهرات مسالمت‌آمیز را حق همه طرف‌های مصری دانست.
اشتون که دو روز است برای دیدار با مقامات مصری به قاهره سفر کرده، امروز ملاقاتی 2 ساعته با مرسی داشته است. این دیدار با حضور یک مقام نظامی مصر انجام شده است.
هنوز به صورت رسمی جزئیاتی از این دیدار منتشر نشده است اما روزنامه «الوطن» به نقل از منابع آگاه از ارائه طرحی از سوی اشتون به مرسی خبر داد که بر اساس آن با دستور مرسی به هوادارانش برای پایان دادن به اعتراض‌ها، او و رهبران اخوان‌المسلمین تحت پیگرد قانونی قرار نگیرند. البته اشتون وجود چنین پیشنهادی را رد کرده است.
بعد از برکناری مرسی وی در یکی از ساختمان‌های وابسته به نیروهای ارتش زندانی شده است. روز گذشته مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور موقت مصر تأکید کرد که مرسی زندانی سیاسی نیست بلکه به دلیل اتهاماتی که به او وارد شده تحت بازجویی قرار دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها