امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29955
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 101
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، منصف المرزوقی، رئیس جمهور تونس طی نطقی تلویزیونی و در پی کشته شدن 9 نظامی این کشور در کمین ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، منصف المرزوقی، رئیس جمهور تونس طی نطقی تلویزیونی و در پی کشته شدن 9 نظامی این کشور در کمین تروریست‌ها نزدیک مرز الجزایر با اعتراف به حضور تروریسم در کشورش گفت: تروریست‌ها نیمی از اهداف خود را محقق کرده‌اند پس آیا ما اجازه می‌دهیم نیم دیگر را هم محقق کنند.

وی افزود: تروریست‌ها به دنبال تفرقه افکنی بین مردم هستند بنابراین از تونسی‌ها می‌خواهم با حفظ همبستگی، با این خطرات مقابله کنند زیرا وحدت ملی پیروزی برای ما را محقق می‌کند.

رئیس جمهور موقت تونس گفت: تروریست‌ها نه تنها لیبرال‌ها بلکه ما اسلام گراها را نیز هدف گرفته‌اند بنابراین تنها راه مقابله با این خطر حفظ همبستگی ملی است.

منصف المرزوقی سیاستمداران تونس را به نشستن خالصانه در پای میز گفت‌وگو دعوت کرد.

رئیس جمهور تونس احزاب سیاسی در این کشور را به کنار گذاشتن اختلافات فراخواند و گفت: اختلافات سیاسی خود موجب می‌شود نتوانیم به طور جدی به مشکل حضور تروریست‌ها در کوه‌های الشعانبی (در استان القصرین نزدیک مزر الجزایر جایی که دیروز 9 نظامی تونسی کشته شدند) رسیدگی کنیم.

رئیس جمهور تونس در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: دولت و ملت تونس در برابر همه اقدامات تروریستی در این کشور مقاومت خواهند کرد و هر شیوه‌ای را در برخورد با تروریست‌ها به کار خواهند گرفت.

وی افزود: تونس با مشکلات زیادی روبه رو خواهد شد اما ما پیروز خواهیم شد زیرا در مسیر درست حرکت می‌کنیم.

رئیس جمهور تونس بار دیگر تاکید کرد: دولت با همه این اقدامات تروریستی با قدرت و قاطعیت روبه رو خواهد شد و اگر وحدت ملی برای توقف این اقدامات تروریستی در تونس نباشد خون‌هایی که ریخته شده هدر رفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها