امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29958
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دفتر نمایندگی صدا و سیما در باکو در ویژه برنامه‌ای حال و هوای ماه مبارک رمضان در جمهوری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دفتر نمایندگی صدا و سیما در باکو در ویژه برنامه‌ای حال و هوای ماه مبارک رمضان در جمهوری آذربایجان را به تصویر کشید.

بر اساس‌ این گزارش، انعکاس‌ آئین‌های ماه مبارک رمضان در جمهوری آذربایجان، مصاحبه با شهروندان، گفت‌وگو با عالمان و الهیات شناسان درباره فضایل ماه مبارک رمضان، حضور در سفره‌های احسان در شهر، معرفی طعام‌های مرسوم ماه رمضان در جمهوری آذربایجان و ادعیه این ماه از جمله آیتم‌های این برنامه است.

دوربین این ویژه برنامه همچنین یک روز با حضور در جمع یک خانواده آذری در باکو، سنت‌ها و رسوم خانواده‌های آذری در ماه مبارک رمضان را به تصویر کشیده است.

تعدادی از شهروندان آذری در مصاحبه با این برنامه با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان، سلطان یازده ماه دیگر است، افزودند: مردم جمهوری آذربایجان در هفتاد ساله سلطه کمونیسم، شعائر اسلامی از جمله روزه داری را حفظ  و به نسل بعد منتقل کردند.

مصاحبه شدندگان همچنین از اینکه امسال برای اولین بار پس از استقلال، یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور اقدام به پخش اذان در ماه مبارک رمضان می‌کند، ابراز خرسندی کرد و خواهان افزایش توجه رسانه‌های جمهوری آذربایجان به این ماه مبارک شدند.

جمهوری آذربایجان نه میلیون نفر جمعیت دارد که اکثریت آنها را شیعیان تشکیل می‌دهند.

گرایش روزافزون به اجرای مراسم مذهبی در مردم جمهوری آذربایجان به حدی است که در مناسبت‌های مذهبی نظیر عزاداری‌های محرم، عاشورا، لیالی قدر و نمازهای عید فطر و قربان علاوه بر داخل مساجد، حیاط و خیابان اطراف آنها نیز مملو از مومنان می شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها