امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29962
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 120
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، کمیته انضباطی حزب استقلال دومین حزب بزرگ سیاسی در مغرب دوشنبه شب اعلام کرد که محمد الوفا از رهبران ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، کمیته انضباطی حزب استقلال دومین حزب بزرگ سیاسی در مغرب دوشنبه شب اعلام کرد که محمد الوفا از رهبران برجسته این حزب و وزیر آموزش و پرورش را از عضویت در حزب استقلال برکنار کرده است.

محمد الوفا با تصمیم حزب استقلال برای خروج از کابینه و استعفا از پست وزارتی خود مخالفت کرده بود.

کمیته انضباطی حزب استقلال دوشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد: اعضای کمیته به اتفاق آرا محمد الوفا را به خاطر نقض قوانین حزب و ضربه زدن بر منافع آن از عضویت در حزب برکنار می شود.

محمد الوفا در نشست شب گذشته کمیته انضباطی حاضر نشد و حکم برکناری وی در غیابش صادر شده است.

حزب الاستقلال سه هفته پیش خروج از کابینه و استعفای پنج وزیر از جمع شش وزیر خود را اعلام کرد.

حزب استقلال در پارلمان 60 کرسی از جمع 395 کرسی را در اختیار دارد.

این حزب در اعتراض به تکروی‌های نخست وزیر در تصمیم گیری‌ها و عدم رایزنی وی با دیگر احزاب ائتلاف حاکم در امور کشور و شکست دولت در حوزه اقتصاد استعفا داد.

با خروج حزب استقلال از کابینه مغرب، ائتلاف دولت شامل سه حزب عدالت و توسعه (اسلام گرا)، جنبش مردمی (میانه رو) و حزب التقدم (سوسیال چپ گرا) است.

با خارج شدن حزب استقلال از ائتلاف حاکم شمار کرسی‌های فراکسیون ائتلاف حاکم در پارلمان مغرب از 220 کرسی به 160 کرسی از جمع 395 کرسی رسیده است.

ائتلاف حاکم بر مغرب برای اینکه بخواهد همچنان اکثریت را در پارلمان در اختیار داشته باشد تا در تصویب لوایح پیشنهادی خود دچار مشکل نشود در پی یافتن شریک جدیدی برای حضور در ائتلاف است که حداقل 38 کرسی در پارلمان داشته باشد تا شمار کرسی‌های ائتلاف حاکم به 198 کرسی برسد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها