امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29963
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ی ملیت، «فاطمه اوجالان» و «سلیمان ارسلان» خواهر و دایی رهبر زندانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ی ملیت، «فاطمه اوجالان» و «سلیمان ارسلان» خواهر و دایی رهبر زندانی پ‌ک‌ک دیروز در زندان ایمرالی با وی ملاقات کردند.

دایی اوجالان پس از بازگشت از جزیره به خبرنگاران گفت: «از چهل سال پیش این برای نخستین بار بود که توانستم خواهرزاده ام را ببینم. واقعا ما حتی نیم ساعت هم نتوانستیم زندان ایمرالی و فضای بتنی آن را تحمل کنیم اما عبدالله از 14 سال پیش در آن جا مقاومت می کند. من برای ملاقات با وی هزار و پانصد کیلومتر راه را طی کرده‌ام و انتظار داشتم اجازه دهند حداقل دو ساعت با او حرف بزنم.»

به گزارش کردپرس، خبرنگاران از سلیمان ارسلان پرسیدند: آیا اوجالان هیچ پیام خاصی برای در میان نهادن با خبرنگاران به شما نداد؟ وی در پاسخ گفت:«اوجالان به ما گفت: آن چه که هم اکنون بین ما و دولت ترکیه در جریان است، چیزی است که نمی توان آن را روند مذاکرات صلح نام نهاد. دولت در حال تعلل و وقت کشی است و اگر بخواهد به همین روال پیش برود، من شخصا خود را کاملا از مذاکرات صلح کنار می کشم و در گوشه‌ای به نظاره می‌نشینیم تا ببینم آنها چگونه خواهند توانست به گفت‌وگوها ادامه دهند.»

پ‌ک‌ک و سران حزب صلح و دموکراسی هنوز در خصوص این پیام اوجالان اظهار نظر نکرده‌اند اما بعدازظهر امروز، «مصطفی قاراسو» از یاران قدیمی اوجالان و از اعضای شورای مدیریت پ‌ک‌ک اعلام کرد که سکوت و سکون کردها و پ‌ک‌ک الزاما به معنای استقرار صلح نیست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها