امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29978
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، مردم ولایت هرات در شب بیست و یکم ماه رمضان مبارک به سوگواری سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) نشسته و شب ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، مردم ولایت هرات در شب بیست و یکم ماه رمضان مبارک به سوگواری سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) نشسته و شب قدر را برپا داشتند.

این مراسم که در نقاط مختلف ولایت هرات و در ده‌ها مسجد برگزار شد، شمار زیادی از علمای دینی، متنفذین و جوانان مذاهب اهل سنت و تشیع را در خود جای داده بود.

براساس امار مسئولان مراکز دینی هرات درغرب افغانستان، تنها در شب اول قدر نزدیک به ده هزار زن ومرد افغان با حضور در مراکز دینی، مساجد این شهر، شب قدر را تجلیل  وخود را عزادار مولای متقیان علی علیه السلام پنداشتند.

براساس گفته‌های مسئولان، در این مراسم معنوی، بیشترین تعداد شرکت کنندگان جوانانی بودند که نسبت به سال‌های گذشته در مراسم تجلیل از شب‌های قدر و سوگواری شهادت امیرالمومنین علی (ع) افزایش چشمگیری یافته است.

آنان معتقدند که این روند برگرفته از شناخت هرچه بیشتر این قشر جامعه از قرآن و اهل بیت پیامبر اسلام بوده است.

به گفته آنان، در حال حاضر جامعه افغانستان که مورد حمله فرهنگ غرب قرار گرفته نیاز است تا شخصیت‌های بزرگ دینی به عنوان الگو برای مردم و به خصوص جوانان قرار گیرد.

هر سال در دهه اخیر ماه مبارک رمضان درشهر هرات به صورت یک ایین مشترک، شب‌های قدر و سالروز شهادت حضرت علی (ع) در بین مذاهب اهل سنت و تشیع برگزار می‌شود که امسال بگونه چشمگیری این مراسم از رونق خوبی برخوردار بود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها