امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29980
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 170
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «راشاتودی»، دولت آمریکا بیش از 24 میلیون دلار هزینه کرد تا هواپیمایی را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «راشاتودی»، دولت آمریکا بیش از 24 میلیون دلار هزینه کرد تا هواپیمایی را بر فراز کوبا به پرواز در آورد تا به اجبار برنامه‌ها و تبلیغات آمریکایی را در تلویزیون این کشور پخش کند اما این توطئه به دست کوبایی‌ها خنثی شد چراکه آنها دائما با ارسال سیگنال، مانع انتقال امواج می‌شوند.

بر اساس این گزارش، هدف این ابتکارعمل که «دابد آئرومارتی» نام دارد، ارائه جایگزینی برای رسانه‌های تحت کنترل دولت کوبا بوده است. این رسانه همه نوع برنامه‌ای پخش می‌کرد؛ از بیسبال گرفته تا مصاحبه با دشمنان فیدل کاسترو، رهبر سابق کوبا که هاوانا (پایتخت کوبا) آنها را قطع می‌کرد.

این برنامه نخستین بار حدود دو دهه پیش راه‌اندازی شد که طی 6 سال گذشته، نزدیک به 25 میلیون دلار به مالیات دهندگان هزینه تحمیل کرد. به نوشته فارین پالیسی، شورای رسانه‌ای که بر برنامه «آئرومارتی» نظارت داشت، در نهایت از کنگره خواست این برنامه را متوقف کند و شکست آن را بپذیرد.

در این مطلب آمده؛ برنامه آئرومارتی که از اواسط دهه 80 در زمان رونالد ریگان، شروع به کار کرد، بیش از یک میلیارد دلار برای مالیات‌ دهندگان آمریکایی هزینه در بر داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها