امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29986
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه به نقل از inozpress.kg «الماس بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان چندی پیش در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه به نقل از inozpress.kg «الماس بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان چندی پیش در دیدار با ورزشکارانی که در مسابقات بین المللی موفقیت کسب کرده بودند، خاطرنشان کرد که سیاستمداران قرقیز، جاه و مقام را به عنوان یک وسیله برای به دست آوردن پول مورد استفاده قرار می‌دهند.

رئیس جمهور قرقیزستان خاطرنشان کرد که احتمالا در پاییز یا بهار آینده تلاش‌هایی برای بی‌ثبات کردن کشور در نظر است.

وی افزود: کسانی که برای منافع کشور کاری نکردند، می‌‌خواهند دولت را از بین ببرند.

آتامبایف با اشاره به این که در این کار هم نمایندگان مجلس و هم وزرای سابق سهیم هستند، خاطرنشان کرد که آنها در قبال پایان دادن به تظاهرات برای به دست آوردن پست و مقام معامله می‌کنند.

تحلیلگران بر این باورند که عوامل متعددی می‌تواند وضعیت اجتماعی و سیاسی در قرقیزستان را تحت تاثیر قرار بدهد.

به عنوان مثال، «ذاکر چاته‌یف» یک تحلیلگر سیاسی بر این باور است که اوضاع کشور می‌تواند مشکل معدن طلای کومتار، همچنین دادگاه نمایندگان و عملکرد ضعیف دولت، تاثیر منفی داشته باشد.

وی بیان می کند که در سال جاری حکومت باید در مورد فعالیت خود به مجلس نمایندگان گزارش دهد، زیرا واقعیت است که مردم نتایج واقعی اجرای تعدادی از پروژه‌ها را از این حکومت تقاضا می‌کنند.

چاته‌یف تصریح کرد که نتایج مسائل گردشگری نیز در مورد اوضاع کشور تاثیر خواهد داشت، همچنین به موضوع فساد نیز ورود خواهد شد و دیوان عالی کشور فعالیت نمایندگان پارلمان را شنیده و سوأل درباره معدن طلای کومتار به فصل پاییز واگذار خواهد شد.

در همین حال، «ارکین عبدالرزاق‌اف» رئیس بنیاد «ضد بحران» تاکید می‌کند که شکاف میان کسانی که در قدرت بودند، وسیع‌تر می شود و این فرایند باعث پیچیدگی وضعیت می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از شخصیت‌ها به قدرت رسیده و خیلی زود برکنار می‌شوند، بسیاری از کسانی که به قدرت می‌رسند،  پس از آنکه نمی‌توانند یک زبان مشترک بین هم پیدا بکنند، در نتیجه برخی از آنها پشت سر خواهند ماند، که این هم عاملی برای بی‌ثباتی اوضاع ارزیابی می‌شود.

این کارشناسان، پایان ماه رمضان را نقطه عطفی در اتحاد مخالفان دولت قرقیزستان دانسته و بیان می‌کنند که در همین حال، احزاب مخالف باز یک بار دیگر با هم متحد می‌شوند.

آنها معتقدند که مخالفان پس از پایان ماه رمضان، برای شروع یک اعتراض برای ایجاد دولت اعتماد ملی، ملی سازی معدن طلای کومتار و اصلاح قانون اساسی دست به کار خواهند شد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها