امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30005
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 77
«توفیق علی وهبه» رئیس مرکز عربی مطالعات مصر و عضو مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

«توفیق علی وهبه» رئیس مرکز عربی مطالعات مصر و عضو مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مصر، با محکوم کردن فتوای اخیر شیخ «یوسف قرضاوی» رئیس اتحادیه علمای مسلمان درباره تحولات جاری مصر، گفت: هر کسی که کشورهای دیگر را به دخالت در امور داخلی مصر دعوت کند؛ خائن و مزدور است و بایستی محاکمه شود.

وی با بیان اینکه فتواهای قرضاوی هیچ ارتباطی به قرآن کریم و سنت پیامبر (ص) ندارند؛ یاد آور شد که این فتواها به منظور گمراه سازی و به اسم دین صادر می‌شوند.

رئیس مرکز عربی مطالعات قاهره با اشاره به جدا شدن شیخ قرضاوی و محمد سلیم العوا از مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی بدون هیچ دلیلی، افزود: پیش از این قرضاوی ایران را آماج حملات خود قرار داده بود و بنده تعجب می‌کنم که چگونه اخیرا کشورهای اسلامی از جمله ایران به دخالت در امور داخلی مصر دعوت می‌کند.

وهبه در پایان خواستار تشکیل کمیته‌ای با حضور شخص قرضاوی به منظور بررسی فتواهای اخیرش شد و تاکید این فتواها هیچ ارتباطی با قرآن و سنت پیامبر (ص) ندارند و باعث تخریب الازهر شریف می‌شود. این در حالی است که قرضاوی در الازهر درس خوانده است.
اتنهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها