امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30027
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 133
به گزارش فارس به نقل از العهد، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم افطاری گروه‌های مقاومت فلسطین و لبنان تاکید کرد که تجربه ثابت کرد ...

به گزارش فارس به نقل از العهد، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم افطاری گروه‌های مقاومت فلسطین و لبنان تاکید کرد که تجربه ثابت کرد که قلوب امت اسلامی همگی با فلسطین و قدس است، اما مشکل در عملکرد حاکمان و اقدامات افراد پستی است که از قدرت اسرائیل و اعوان آن در هراسند.

در مراسم کمیته حمایت ازمقاومت که به مناسبت روز جهانی قدس در رستوران الساحه در بیروت برگزار شد، رمضان عبدالله شلح دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و غضنفر رکن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران و نمایندگانی از احزاب لبنان و گروه‌های فلسطینی حضور داشتند.

قاسم در این سخنان تاکید کرد: هنگامی که پرچم مقاومت را حمل می‌کنیم و به خدا توکل می‌کنیم، به اذن الهی پیروز هستیم.

دکتر شلح در این مراسم در سخنانی تاکید کرد که فلسطین مشکل بزرگ اعراب و مسلمانان است و هر اندازه که این اشغال طولانی شود و هر قدر اتفاقات در این منطقه روی دهد، ما نباید آن را فراموش کنیم.

شلح تاکید کرد که با وجود تعدد ایستگاه‌های تاریخی و مراحلی که فلسطینی‌ها در درگیری‌های خود با آن مواجه بوده‌اند، 4 اتفاق بوده که مصیبت فلسطینی‌ها را رقم زده است، اولین اتفاق توافقنامه سایکس پیکو در سال 1916 و سپس توافق بالفور در سال 1917 و بعد ازآن نکبت و اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی در سال 1948 و سپس نکبت دوم بود با سقوط قدس و شکست سال 1967 رقم خورد.

وی تاکید کرد که در این مرحله حساس از عمر امت اسلام این چهار مرحله به صورت خطرناک‌تری تکرار می‌شود و جهان عرب الان در لبه پرتگاه سایکس پیکوی جدیدی قرار دارد که به دنبال تجزیه همه کشورهای منطقه  و قرار دادن درگیری‌های طایفه‌ای و مذهبی و نژادی به جای درگیری اعراب و صهیونیست‌ها است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها