امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30030
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه چاینا دیلی، مقامات آمریکا و چین مذاکرات خود درباره موضوعات حساس حقوق بشری را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه چاینا دیلی، مقامات آمریکا و چین مذاکرات خود درباره موضوعات حساس حقوق بشری را امروز سه شنبه در جنوب غرب چین آغاز کردند.

براساس این گزارش، واشنگتن و پکن اوایل ماه جاری توافق کردند مذاکرات 2 روزه ای را درباره حقوق بشر در «کومینگ» پایتخت استان «یون آن» برگزار کنند.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که طرف آمریکایی خواستار حاکمیت قانون، آزادی مذهبی، آزادی بیان، حقوق کار و حقوق اقلیتهای قومی در چین است.

وزارت خارجه چین نیز می‌گوید که مذاکرات شامل تبادل افکار براساس احترام متقابل و برابر برای حفاظت از حقوق بشر در هر دو کشور است.

آمریکا و چین از سال 1990 مذاکرات منظمی را درباره حقوق بشر آغاز کردند اما این مذاکرات بین سالهای 2002 تا 2008 از طرف چین در اعتراض به انتقاد آمریکا از شرایط حقوق بشری در چین متوقف شد.

  رهبران چین و آمریکا اخیرا در کالیفرنیا با یکدیگر دیدار کردند و توافق کردند که در زمینه موضوعات مختلف مذاکرات به صورت سالانه میان دو کشور برگزار شود.

پکن و واشنگتن همچنین در زمینه اقتصادی مذاکرات سالانه استراتژیک برگزار می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها