امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30031
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، «محمد البرادعی» مشاور رئیس جمهور مصر در امور بین‌الملل در نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، «محمد البرادعی» مشاور رئیس جمهور مصر در امور بین‌الملل در نشست خبری مشترک با «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفت: مهمترین مسئله در حال حاضر توقف خشونت است باید کمیته‌های مستقلی برای بررسی حوادث اخیر تشکیل شود به محض اینکه خشونت متوقف شود زمینه را برای گفتمان فراهم خواهد کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره امکان حضور مرسی در گفت‌وگوها تأکید کرد که بعد از تحولات ایجاد شده در 30 ژوئن مرسی دیگر نمی‌تواند در نقشه راه جدید مصر حضور داشته باشد اما گروه اخوان المسلمین می‌توانند در گفتمان حضور داشته باشند.

از سوی دیگر مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا نیز تأکید کرد که نسبت به آینده مصر خوشبین است و خواستار ایجاد راهی برای تفاهم همه گروه‌های مختلف مصری شد.

وی همچنین با اشاره به دیدار با «محمد مرسی» تأکید کرد که طرحی را با مرسی برای جلوگیری از پیگرد قانونی او بررسی نکرده و افزود: راه حل نهایی به دست مردم مصر ارائه خواهد شد.

اشتون در یک ماه گذشته دوبار به مصر سفر کرده است و در سفر اخیر خود با مقامات دولت انتقالی مصر، رهبران جریان‌های تمرد و انقلابی، رهبران اخوان المسلمین و گروه‌های حامی مرسی دیدار کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها