امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30035
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 248
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش الجزایر در اقدامی فوری نیروی نظامی تقویتی به مرزهای این کشور با تونس اعزام کرد. این اقدام به دنبال ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش الجزایر در اقدامی فوری نیروی نظامی تقویتی به مرزهای این کشور با تونس اعزام کرد.

این اقدام به دنبال کشته شدن 9 نظامی تونسی به دست گروه های مسلح تندرو در منطقه کوه‌های الشعانبی نزدیک مرز تونس با الجزایر صورت گرفت.

الجزایر و تونس توافقنامه همکاری نظامی برای کنترل مرزها با یکدیگر به امضا رسانده‌اند.

دستگاه امنیتی تونس از ماه‌ها پیش در تعقیب یک گروه تندرو مسلح در کوهستان های الشعانبی در استان القصرین نزدیک مرز غربی این کشور با الجزایر است.

از سوی دیگر چهار نظامی ارتش الجزایر روزهای طی دو روز گذشته در منطقه قبیله نشین شرق الجزیره و بشکره در جنوب الجزایر کشته شدند.

یک منبع امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفت یک افسر ارتش الجزایر دیروز دوشنبه در اعکورن در منطقه قبیله نشین طهیره به ضرب گلوله مهاجمان مسلح کشته شد.

این افسر در حین بازگشت به پادگان تیزی وزو در 110 شرق الجزایر کشته شد.

سه نیروی گارد ملی الجزایر نیز یکشنبه شب در روستای میرعه در استان بسکره کشته شدند.

یک گشتی گارد مالی الجزایر در این حمله هدف انفجار یک بمب کاشته در مسیر رفتن به روستا قرار گرفت که به کشته شدن دو تن و زخمی شدن سه تن دیگر منجر شد.

یکی از زخمی ها دیروز دوشنبه در بیمارستان نظامی الجزیره بر اثر شدت جراحات جان سپرد.

منطقه کوهستانی مزیرعه یکی از پایگاه های گروه های تروریستی در الجزایر است.

خشونت تروریست ها در الجزایر طی سال های اخیر کاهش چشمگیری داشته اما برخی شاخه های القاعده در مغرب عربی همچنان در منطقه قبیله‌ای نشین الجزایر و در جنوب این کشور فعال هستند.
انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها