امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3004
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 160
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، میشل سلیمان رئیس جمهور این کشور با تاکید بر عدم اجازه دادن به ارسال سلاح یا افراد مبارز از لبنان به سوریه ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، میشل سلیمان رئیس جمهور این کشور با تاکید بر عدم اجازه دادن به ارسال سلاح یا افراد مبارز از لبنان به سوریه گفت که باید اجازه ایجاد پادگان‌های آموزشی در داخل لبنان برای افراد مسلح سوری نیز داده نشود.

وی ادامه داد: این موضع نسبت به سوریه تنها در راستای تعهد به اجرای اعلامیه بعبدا و سیاسی عدم دخالت در امور داخلی سوریه نیست، بلکه در راستای تقویت وحدت ملی لبنانی‌ها و دور کردن زندگی مردم این کشور از هرگونه نابسامانی و اضطراب نیز هست.

این در حالی است که ولید جنبلاط رئیس حزب مبارزه ملی در لبنان خواستار مداخله بین‌المللی برای حمایت بیشتر از مخالفان مسلح در سوریه شد تا واقعیت میدانی این کشور تغییر کند. اظهارات جنبلاط در حالی مطرح است که تروریست‌های سوری با شکست‌های مکرر از ارتش ملی این کشور کم کم از جبهه‌هایی که در دست گرفته بودند، عقب‌نشینی می‌کنند.

سلیمان همچنین امروز در کاخ ریاست جمهوری بعبدا با خوزه مانوئل گارسیا مارگالو وزیر خارجه اسپانیا دیدار کرد و اوضاع عمومی این کشور و مناسبات دو جانبه را با وی به بررسی گذاشت.

دو طرف در این دیدار موضوع آوارگان سوری در لبنان و تماس‌های انجام شده از سوی لبنان برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی در مورد بررسی اوضاع این آوارگان و اهمیت حمایت‌های کشورهای دوست و برادر در این راستا را نیز به رایزنی گذاشتند.

سلیمان در این دیدار با تشکر از حضور اسپانیا در نیروهای بین‌المللی یونیفل در جنوب لبنان ابراز امیدواری کرد که تقویت مناسبات لبنان و اسپانیا در تمامی زمینه‌ها و سطوح ادامه داشته باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها