امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30048
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 243
«عیسى درویش»، یک وزیر سابق سوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه اظهار داشت: دخالت نظامی ترکیه در شمال ...

«عیسى درویش»، یک وزیر سابق سوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه اظهار داشت: دخالت نظامی ترکیه در شمال سوریه علیه کردها، دشوار است زیرا بافت جمعیتی این منطقه شامل قبایل عرب و نیز پیروان ادیان مختلف است از همین رو حمله به این منطقه به معنی تجاوز به سراسر سوریه خواهد بود.

وی افزود: شرایط حاکم بر شمال سوریه امکان حمله به آن چه از سوی ترکیه و چه سوریه را فراهم نمی کند و حتی وضعیت بین المللی نیز برای چنین اقدامی مساعد نیست زیرا این حمله به مثابه انفجار و آغاز جنگی خواهد بود که نه فقط ترکیه بلکه سراسر منطقه را به کام خود خواهد کشید.

درویش تاکید کرد: اکنون این سوال مطرح است در حالی که حزب کارگران کردستان با جبهه النصره در شمال سوریه مبارزه می کند ترکیه چگونه در این منطقه دخالت خواهد کرد؟

وی در توضیح این مطلب افزود: اقدام نظامی ترکیه در شمال سوریه به مثابه انفجار اوضاع در ترکیه خواهد بود به ویژه اینکه ترکها علیه برادران خود در سوریه جنگ نخواهند کرد به اضافه اینکه حزب عدالت و توسعه و اردوغان در پی حوادث اخیر در میدان تقسیم شکست خورده اند.

جنگ تبلیغاتی و تقویت روحیه تروریست های مسلح

این وزیر سابق سوری تصریح کرد: در این شرایط طرح موضوع دخالت ترکیه در سوریه چیزی جز جنگ تبیلغاتی و تقویت روحیه گروه های مسلح نیست به ویژه اینکه ارتش سوریه در صحنه نبرد علیه این گروه ها پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته و موضع شکست خورده ترکیه نیز در برابر جامعه جهانی برملا شده است.

وی اظهار داشت: موضع ترکیه نشان داد که اردوغان دوست اسرائیل و مزدور امپریالیسم است و نقش او در منطقه چه در سوریه و یا عراق و یا سایر کشورهای عربی نیز موجب شد محبوبیت خود را در جهان عرب و در ترکیه از دست بدهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها