امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30052
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۴
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کتاب «تاج طلا» دارای یازده بخش نظیر «نقش جنسی»، «هویت جنسی»، «صفت‌های اولیه و ثانویه جنسی»، ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کتاب «تاج طلا» دارای یازده بخش نظیر «نقش جنسی»، «هویت جنسی»، «صفت‌های اولیه و ثانویه جنسی»، «رشد جهشی»، «عزت نفس»، «هویت» و «اختلال‌های عاطفی» است.

نویسنده در کتاب «تاج طلا» کوشیده است تا به سوالات بی‌پاسخ دختران نوجوان پاسخ داده و به شفاف سازی برخی از موضوعات و ابهامات به وجود آمده در دوران بلوغ دختران بپردازد.
 در بخشی از این کتاب درباره «مرز استقلال» می‌خوانیم: همین طور که ما به تدریج هویت خود را کشف می‌کنیم؛ احساس استقلال طلبی در ما رشد می‌کند و دائم در حال تلاش هستیم تا بین خواسته‌های خودمان و اطرافیانمان مرز بکشیم و به همه بفهمانیم که ما متفاوت و متمایز از دیگران هستیم.

از یک طرف تحول بلوغ، تصویری که قبلاً از جسم و روان‌مان داشتیم را دگرگون کرده و به هم ریخته است و از طرف دیگر هنوز تصویر واضح و مشخصی در مورد هویت‌مان در آینده نداریم.

طوفان نوجوانی تصاویر گذشته را به هم ریخته است تا آرام آرام با افکار و باورهای جدید مفهوم «خود» را از نو بسازد و ما را با مجموعه برداشت‌های جدیدی از شخصیت‌مان آشنا کند و خصوصیات و ویژگی‌هایی را که تازه در ما پیدا شده است، پررنگ نماید تا درک متفاوتی از ارتباط با دیگران به ما ارائه دهد و ما را با اهداف متفاوتی برای آینده روبه‌رو کند.

این اهداف و باورهای جدید باعث می‌شوند گاهی با ارزش‌ها و عقاید پدر و مادرمان و حتی جامعه‌ای ک در آن زندگی می‌کنیم، مخالفت نماییم. از دخالت‌ها و نصیحت‌های‌شان خسته شویم و در مقابل خواسته‌های آنها نافرمانی و پرخاشگری داشته باشیم. ما می‌خواهیم در این وضعیت بحرانی هویت جدید خود را پیدا کنیم و آنها می‌خواهند در این طوفان، سرپناه امنی برای ما فراهم کنند یا راه مطمئنی برای ادامه مسیر به ما نشان دهند.

ما به دنبال کشف تضادها و کشمکش‌های مختلفی که دچارش شده‌ایم؛ هستیم و آنها ما را مورد انتقاد قرار می‌دهند و از رفتارها و صفات اخلاقی‌مان ایراد می‌گیرند و آن وقت ما احساس می‌کنیم، مورد بی‌مهری قرار گرفته‌ایم.

مؤسسه نشر شهر کتاب «تاج طلا» نوشته «سمیه سادات لوح موسوی» را در 87 صفحه و با قیمت 3000 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار