امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30055
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی از مواد ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 1392.4.28 در گروه لبنیات بهای ماست غیر پاستوریزه، ماست پاستوریزه و پنیر غیر پاستوریزه افزایش داشت و قیمت سایر اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغیر بود.

بهای تخم‌مرغ کاهش جزئی یافت شانه‌ای 69 هزار تا 93 هزار ریال فروش می‌رفت.

در گروه برنج، قیمت برنج داخله درجه یک و درجه دو اندکی افزایش داشت. در گوره حبوب، بهای لوبیا چشم بلبلی افزایش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود.

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری گلابی و گیلاس عرضه کمی داشت، ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن‌ها از نظر کیفی در سطح پایینی قرار داشتند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شد.

میوه‌ فروشی‌های سطح شهر اقلام مرغوب میوه و سبزی تازه را عرضه می‌نمودند که در گروه میوه‌های تازه، بهای آلو و هلو افزایش داشت، ولی قیمت سایر اقلام این گروه به ویژه گلابی کاهش داشت. در گروه سبزی‌های تازه بهای پیاز بدون تغییر بود. قیمت خیار و گوجه فرنگی کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه افزایش یافت.

در این هفته قیمت گوشت گوسفند و گوشت مرغ افزایش جزئی داشت و بهای گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود.

در هفته مورد بررسی، قیمت قند و شکر اندکی کاهش یافت و بهای چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

* لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت ماست غیر پاستوریزه معادل 4.9 درصد، ماست پاستوریزه 0.9 درصد و پنیر غیر پاستوریزه 0.5 درصد افزایش یافت و بهای سایر اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. قیمت تخم‌مرغ معادل 0.3 درصد کاهش داشت.
* برنج و حبوب

در هفته مورد بررسی، در گروه برنج بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب به ترتیب معادل 0.1 درصد و 0.2 درصد افزایش یافت.

در گروه حبوب، قیمت لوبیا چشم بلبلی معادل 1.3 درصد افزایش داشت و بهای سایر اقلام این گروه ثابت بود.

* میوه‌ها و سبزی‌های تازه

در هفته مورد گزارش، در گروه میوه‌های تازه قیمت آلو معادل 0.4 درصد وهلو 4.3 درصد افزایش، ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.8 درصد تا 24.1 درصد کاهش یافت.

در گروه سبزی‌های تازه قیمت پیاز بدون تغییر بود. بهای خیال معادل 4.1 درصد و گوجه فرنگی 3.2 درصد کاهش، ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.1 درصد تا 5.3 درصد افزایش داشت.

*گوشت قرمز و گوشت مرغ

در این هفته بهای گوشت گوسفند معادل 0.1 و گوشت مرغ 0.2 درصد افزایش یافت و قیمت گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود.

* قند، شکر، چای و روغن نباتی

در هفته مورد بررسی، بهای قند معادل 0.7 درصد و شکر 0.5 درصد کاهش داشت و قیمت چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

به گزارش فارس، قیمت انواع لبنیات نسبت به هفته قبل 0.7 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل 22.3 درصد رشد داشته است، همچنین تخم‌مرغ و برنج نیز نسبت به هفته مشابه سال قبل رشد 48 و 65 درصدی داشته است.

بنابر این گزارش قیمت انواع حبوبات نسبت به هفته قبل با ثبات قیمت مواجه بوده، اما نسبت به سال قبل رشد 103.4 درصدی داشته است.

همچنین انواع میوه تازه نیز نسبت به هفته مشابه سال قبل رشد 28.5 درصدی داشته است.

بنابراین گزارش قیمت سبزی‌های تازه روند کاهشی داشته، اما نسبت به سال قبل رشد 75 درصدی داشته است و همچنین گوشت قرمز که نسبت به هفته قبل با ثبات نسبی همراه بوده نسبت به سال قبل 44 درصد افزایش قیمت داشته است، در حالی که گوشت مرغ نسبت به هفته مشابه سال قبل بیش از 9 درصد کاهش داشته است.

بنابراین گزارش قیمت قند و شکر نسبت به هفته قبل روند نزولی داشته اما نسبت به هفته مشابه سال قبل رشد 40 درصدی داشته است.

همچنین چای خارجی نیز رشد 101 درصدی و روغن نباتی نیز نسبت به سال قبل رشد 58 درصدی داشته است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها