امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30061
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 54
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نبیل العربی، دبیر کل اتحادیه عرب و اکمل الدین احسان اوغلو دبیر کل سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای مشترک ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نبیل العربی، دبیر کل اتحادیه عرب و اکمل الدین احسان اوغلو دبیر کل سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای مشترک طرفین درگیری در سوریه را به آتش بس به مناسبت عید فطر که اولین روز آن پنجشنبه یا جمعه هفته آینده است، دعوت کردند.

دبیران کل اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی خواستار آتش بس و توقف همه اشکال خشونت‌ها در عید فطر شدند تا ملت سوریه بتواند به خاطر این مناسبت دینی مهم به جشن و شادی پرداخته و شعائر اسلامی خود را در امنیت و سلامت به جا آورند.

این بیانیه افزود: دستیابی به راه حل سیاسی بحران، خواسته ملت سوریه را محقق می‌کند و جامعه عربی و اسلامی و جامعه بین‌المللی همین هدف را دنبال می‌کنند.

دبیران کل اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی گفتند: امید است با قبول آتش بس از سوی طرفین درگیری فرصتی برای آرام گرفتن جان‌ها و ایجاد راه حل سریع بحران در سوریه فراهم شود و در این میان برای نهادهای بشردوستانه نیز این امکان به وجود خواهد آمد تا کمک‌های فوری به مناطق آسیب دیده فرستاده شود.

نبیل العربی و احسان اوغلو از همه طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی نیز خواستند به این طرح آتش بس پاسخ مثبت داده و طرفین درگیری را به توقف خشونت‌ها فراخوانند تا همه مسائل با هر درجه پیچیدگی از طریق راه‌های مسالمت آمیز حل و فصل شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها