امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30071
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 123
حسن الرفاعی دبیر حزب بعث شاخه استان درعا واقع در جنوب سوریه و عضو اتحادیه نویسندگان عرب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

حسن الرفاعی دبیر حزب بعث شاخه استان درعا واقع در جنوب سوریه و عضو اتحادیه نویسندگان عرب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه اظهار داشت: تروریست ها در حالی خان العسل را برای دومین بار به صحنه قتل عام تبدیل کردند که چنین اقدامی هرگز از یک انسان طبیعی سر نمی زند بلکه عوامل این جنایت وحشیانه از انسانیت به دور هستند.

وی افزود: هدف از چنین جنایتی که موجب کشته شدن دهها نظامی وغیر نظامی در خان العسل شده است سرپوش گذاشتن بر جنایتی است که تروریست ها پیش از این با استفاده از سلاح شیمیایی علیه نیروهای ارتش سوریه و شهروندان مرتکب شدند که متاسفانه مورد استقبال آمریکا و برخی کشورهای غربی و نیز عربستان قرار گرفت زیرا آنان از تفکرات تکفیری حمایت کرده و آن را دستاورد بزرگ و دلاورانه می دانند.

الرفاعی تصریح کرد: حمایت آمریکا از چنین اقدامات تروریستی جای تاسف دارد اما در مورد آل سعود نیز باید گفت که نظام سعودی ثابت کرد که دولتی تروریستی بوده و حامی اصلی تروریسم در جهان به شمار می آید زیرا هیچ کشوری در جهان نیست که امکانات کامل خود را در اختیار تروریست ها قرار دهد و این موضع به مثابه توهین به ملت سعودی است.

وی اظهار داشت: از سوی دیگر بسیاری از نظام های حاکم عربی خود را در آغوش شیطان و به عبارت بهتر آمریکا رها کرده اند و به این ترتیب به عامل جنایتکاری و تروریستی تبدیل شده اند.

الرفاعی گفت: تردیدی نیست که ملت های عربی با موضع نظام های حاکم خود مبنی بر پیروی از آمریکا و رژیم اشغالگر اسرائیل مخالف هستند.

وی در مورد رجب طیب اردوغان نیز تصریح کرد: باید گفت که ملت ترکیه یکصدا با سیاست های اردوغان در منطقه مخالف هستند.

در جنایت اخیر تروریست ها در خان العسل حدود 200 نفر کشته شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها