امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30082
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۲
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دادگاه نظامی آمریکا بردلی مانینگ که اطلاعات محرمانه نظامی را به سایت افشاگر ویکی‌لیکس درز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دادگاه نظامی آمریکا بردلی مانینگ که اطلاعات محرمانه نظامی را به سایت افشاگر ویکی‌لیکس درز داده بود را در ۱۹ فقره از ۲۲ مورد اتهام وارد شده، مجرم شناخت. 

بر اساس گزارش رسانه‌ها، وی از اتهام کمک به دشمن تبرئه شده است.
اتهام «کمک به دشمن» می‌توانست بردلی مانینگ را به حبس ابد محکوم کند.
با این حال، طبق گزارش شبکه خبری راشاتوی، جرائم آقای مانینگ وی را به بالای ۱۰۰ سال حبس در زندان محکوم می‌کند.  خبرگزاری رویترز گزارش داده وی ممکن است به ۱۵۴ سال زندان محکوم شود.
در همین حال، سایت ویکی‌لیکس اعلام کرده او به ۱۳۶ سال زندان محکوم خواهد شد.
حکم نهایی این نظامی آمریکایی ساعت ۵ فردا به وقت محلی به وی ابلاغ خواهد شد.
آقای «برادلی مانینگ»، نظامی 25 ساله آمریکایی، متهم به افشای بیش از 700 هزار سند محرمانه آمریکا به سایت «ویکی‌لیکس» است.
یکی از اسنادی که این افشاگر فاش کرد ویدئوهایی از حمله بالگردهای آمریکایی به بغداد بود که در اثنای آن ده‌ها نفر از جمله برخی از خبرنگاران خبرگزاری رویترز کشته شدند. 
وی همچنین اطلاعاتی از برخی از گزارش‌های رسیده از خط مقدم جنگهای آمریکا در عراق و افغانستان و پرونده‌های مربوط به برخی از زندانیان گوانتانامو که بدون دادگاه در این زندان نگاه داشته می‌شوند را درز داده بود. 
حکم این افشاگر آمریکایی در حالی صادر شد که تظاهرات‌کنندگان هوادار وی محوطه اطراف دادگاه نظامی شهر فورت‌مید را احاطه کرده بودند و در حمایت از او شعار می‌دادند.  
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار