امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30091
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 122
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، رایزنی‌های سیاسی در تونس با هدف دستیابی به تشکیل دولت وحدت ملی و یا دولت شایسته سالار ملی و خروج از بحرانی که ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، رایزنی‌های سیاسی در تونس با هدف دستیابی به تشکیل دولت وحدت ملی و یا دولت شایسته سالار ملی و خروج از بحرانی که در پی ترور رهبر مخالفان این کشور ایجاد شده است ادامه دارد.

مصطفی بن جعفر، رئیس مجلس ملی موسسان تونس امروز سه شنبه با نمایندگان حزب جمهوری و حزب ندای تونس (احزاب معارض لائیک) برای تشکیل دولت شایسته سالار ملی گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری رسمی تونس اعلام کرد که بن جعفر با میه الجریبی، دبیر کل حزب معارض جمهوری و الباجی قائد السبسی، دبیر کل حزب ندای تونس و اولین نخست وزیر پس از انقلاب در این کشور برای اجرای طرح اتحادیه کل مشاغل گفت‌وگو کرد که خواستار تشکیل دولت شایسته سالار ملی برای برون رفت تونس از بحران است.

طرح اتحادیه کل مشاغل تونس در تشکیل دولتی غیرحزبی با اعضایی محدود خلاصه می شود به گونه‌ای که اعضای این دولت در انتخابات آتی نامزد نشوند و دیگر مجلس ملی موسسان تونس که مسئولیت تدوین قانون اساسی و صدور قوانین انتخابات را برعهده دارد منحل نشود.

اخبار امروز در داخل حزب اسلام گرای النهضه نیز حاکی از این است که النهضه آماده بررسی تشکیل دولت وحدت ملی است اما این حزب مشخص نکرد که دولت شایسته سالار ملی را به جای دولت ائتلافی ملی سیاسی قبول می کند.

حزب النهضه و شرکای آن در ائتلاف حاکم امروز در بیانیه‌ای بر اهمیت توافق و ضرورت گفت وگو در چارچوب پایبندی به اهداف انقلاب و اصول دولت دموکراتیک و مدنی تاکید کردند.

این بیانیه تاکید کرد: ما خواهان ساختن ائتلاف ملی گسترده برای تکمیل روند تحقق اهداف انقلاب هستیم و با هر پیشنهاد انحلال مجلس ملی موسسان مخالفیم زیرا سرنوشت کشور را به سمت نامعلومی سوق می‌دهد.

اما طیف‌های معارض لائیک در تونس همچنان بر خواسته‌های خود برای سرنگونی نهادهای دولتی کنونی پافشاری می‌کنند.

ده‌ها تن از نمایندگان معارض که در برابر مقر مجلس ملی موسسان تونس تجمع کرده‌اند امروز در بیانیه‌ای بر خواسته خود در انحلال مجلس و همه نهادهای نشات گرفته از آن تاکید کردند.

این بیانیه افزود: ما به تحضن مسالمت آمیز خود تا تحقق خواسته‌های ملت در انحلال مجلس، براندازی دولت و تشکیل دولت نجات ملی ادامه می‌دهیم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار