امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30099
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۳
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک ژنرال بلندپایه نیروی هوایی آمریکا خبر داده آمریکا در سال جاری با ارسال جت‌های جنگنده به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک ژنرال بلندپایه نیروی هوایی آمریکا خبر داده آمریکا در سال جاری با ارسال جت‌های جنگنده به تایلند، هند، سنگاپور و استرالیا قصد دارد حضور نظامی‌اش در حوزه اقیانوس آرام را تقویت کند.

برای عده زیادی از جامعه نظامی آمریکا، ایده «چرخش به سمت آسیا» ممکن است چیزی بیش از یک حرف جذاب نباشد. اما دست‌کم افسران نیروی هوایی می‌دانند که این چرخش بسیار جدی است.

ایده این چرخش هم بسیار ساده است: قرار گرفتن چین در احاطه آمریکا و نیروهای متحدش، یعنی درست همانند کاری که غرب در دوران جنگ سرد با شوروی سابق انجام داد.

مقامات نظامی آمریکا دائما می‌گویند قصد مهار چین را ندارند و دارند با چینی‌ها و سایر کشورهای حوزه اقیانوس آرام همکاری می‌کنند تا ثبات را در منطقه حفظ کنند. با این حال، حلقه‌ای از پایگاه‌های نظامی تا اندازه زیادی در راستای اقدامات دیگری است که از آمریکا دیده‌ایم.

به گزارش فارن‌پالیسی، ژنرال هربرت کارلیسل فرمانده عملیات نیروی هوایی آمریکا در اقیانوس آرام گفت: «به عنوان مثال، در آمریکا نیروی هوایی اقدام به اعزام جنگنده، تانکر و در آینده بمب‌افکن خواهد کرد.

این ژنرال افزود: جنگنده‌های آمریکایی احتمالاً در سال آینده به استرالیا فرستاده خواهند شد.

طبق گفته کارلیسل این اقدام بخشی از افزایش حضور نظامی آمریکا در آسیا خواهد بود و این کشور به کشورهای سنگاپور، تایلند و هندوستان هم جنگنده خواهد فرستاد.

این فرمانده نظامی گفت: «تنها بودجه‌های دفاعی که در دنیا افزایش می‌یابد مربوط به کشورهای آسیایی است. این یعنی اینکه آمریکا در تلاش است تا شبکه متحدان نظامی‌اش در اقیانوس آرام را افزایش دهد.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار