امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30101
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۳
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، وزارت امور خارجه مصر در بیانیه‌ای نارضایتی شدید خود نسبت به بیانیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، وزارت امور خارجه مصر در بیانیه‌ای نارضایتی شدید خود نسبت به بیانیه صادره از وزارت روابط بین‌الملل و همکاری بین‌المللی آفریقای جنوبی که بیانگر برداشت غلط و نادرست از اوضاع مصر است و اراده ملت مصر در انقلاب 30 ژوئن را نادیده می‌گیرد، ابراز کرد.

وزارت خارجه مصر همچنین اصرار دولت آفریقای جنوبی بر توصیف حوادث 30 ژوئن به عنوان تغییرات غیرقانونی دولت و استمرار ادعای این کشور در خصوص مشروعیت مرسی را اهانت به اراده میلیون‌ها مصری دانست و آن را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است که مسئله تاسف‌برانگیز این است که مصر نخستین مدافع حقوق ملت آفریقای جنوبی در مبارزه علیه نظام تبعیض نژادی بود اما اکنون آفریقای جنوبی مواضعی تا به این حد منفی علیه ملت مصر اتخاذ می‌کند.

وزارت خارجه مصر از آفریقای جنوبی خواست تا به جای دخالت در امور داخلی مصر به کارگران معادن این کشور که در اعتصاب بسر می‌برند، اهتمام داشته باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها