امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30121
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: 110
عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود: در جلسه‌ای که در کمیسیون اقتصادی مجلس داشتیم، در مورد ...

عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود: در جلسه‌ای که در کمیسیون اقتصادی مجلس داشتیم، در مورد موجودی گندم و برنامه آینده موضوعاتی مطرح شد.
وی افزود: با توجه به اینکه تاکنون 3.2 میلیون تن خرید تضمینی گندم و همچنین 1.2 میلیون تن واردات گندم انجام شده است، وضعیت موجودی گندم در شرایط مناسب و به اندازه کافی وجود دارد.
وی تأکید کرد: خریدتضمینی گندم همچنان ادامه خواهد داشت و از طرفی واردات گندم برای تأمین نیازهای داخلی کشور ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ابراز امیدواری کرد تا آمار 13 میلیون تن تولید گندم که وزارت جهاد اعلام می‌کند به زودی در اختیار دولت قرار گیرد.
قبادی همچنین پیش‌بینی کرد، تا پایان فصل برداشت گندم میزان خرید تضمینی گندم به 3.6 میلیون تن برسد.
معاون وزیر صنعت گفت: اعتبار مورد نیاز خرید تضمینی گندم تاکنون در اختیار وزارت صنعت قرار نگرفته است و هر مبلغی که پرداخت کرده‌ایم، با مساعدت وزیر صنعت از منابع داخلی برداشت شده است.
وی افزود: معاونت راهبردی تاکنون اعتباری برای خرید تضمینی گندم اختصاص نداده است.
قبادی در پاسخ به این سؤال که آیا خرید تضمینی گندم در حال حاضر با قیمت 800 تومان انجام می‌شود، گفت: از هفته گذشته این ابلاغیه اجرایی شده است، اما هنوز 80 تومان مابه‌التفاوت را که از ابتدای سال خرید کرده‌ایم پرداخت نکرده‌ایم و منتظریم تا معاونت راهبردی در این باره مساعدت لازم را داشته باشد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها