امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30125
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۳
تعداد بازدید: 170
«محمدمهدی علیقلی» مدیر بخش «نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه» بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری ...

«محمدمهدی علیقلی» مدیر بخش «نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه» بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه نهج‌البلاغه مجموعه‌ای از سخنان امیرالمؤمنین(ع)است، گفت: نهج‌البلاغه شامل 241 خطبه، 79 نامه و 480 کلام کوتاه از این امام بزرگوار است که در سال 400 هجری توسط «سیدرضی» جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه نهج‌البلاغه در لغت به معنای بلاغت و زیباسخن گفتن است، ادامه داد: با وجود اینکه یک‌هزار و 34 سال از جمع‌آوری این اثر ارزشمند می‌گذرد، متأسفانه ما هنوز از این کلام غافل هستیم.

علیقلی با بیان اینکه بسیاری از افراد نحوه آشنایی با نهج‌البلاغه را نمی‌دانند، خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین‌بار در غرفه «نهج‌البلاغه» جزوه‌ای با عنوان «سیر مطالعاتی نهج‌ابلاغه» برای سه مقطع نوجوان، دانشجویان و عموم مردم تهیه شده است که امیدواریم افراد با مطالعه این جزوه‌ها با نهج‌البلاغه آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 40 هزار کتاب و مقاله در خصوص امیرالمؤمنین و نهج‌البلاغه شناسایی منتشر شده است، خاطرنشان کرد: در غرفه «نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه» یک‌هزار و 34 جلد کتاب با موضوعات مذهبی و دینی به زبان‌های مختلف وجود داد که دانشجویان و علاقه‌مندان به آشنایی با زندگی حضرت علی(ع) می‌توانند با مراجعه به این غرفه از این آثار ارزشمند استفاده کنند.

مدیر بخش «نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه» در نمایشگاه قرآن با بیان اینکه نهج‌البلاغه تاکنون به 20 زبان دنیا ترجمه شده است، گفت: کتاب نهج‌البلاغه به زبان های اردو، ترکی استانبولی، انگلیسی، روسی، ایتالیایی و چینی در این بخش در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

علیقلی در پایان اظهار داشت: اگر با مضامین و ساختار نهج‌البلاغه آشنا شویم به طور حتم زندگی بهتری خواهیم داشت؛ بنابراین امیدوارم آیندگان از این کتاب ارزشمند به طور شایسته‌ای استفاده و راهکارهای آن را در زندگی و جامعه پیاده کنند.

انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها