امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30126
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۳
تعداد بازدید: 121
 لیلا جعفری، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره رمان «زندگی در بلورهای نمک»، بیان داشت: این رمان 2 قصه به ...

 لیلا جعفری، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره رمان «زندگی در بلورهای نمک»، بیان داشت: این رمان 2 قصه به موازات هم را دنبال می‌کند که یکی مربوط به زمان حال و دیگری به گذشته اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه این کتاب دربردارنده حدود 250 صفحه است، اضافه کرد: رمان «زندگی در بلورهای نمک» به زندگی مردی مربوط می‌شود که این مرد در جنگ کارهای بسیار بزرگی را انجام داده که بیشتر آنها در کار خلبانی خلاصه می‌شود.

جعفری ادامه داد: این مرد، خلبان و مدرس و در نهایت مرد جنگ و نبرد است که از شروع تا پایان جنگ تحمیلی، جنگ را همراهی کرده و سپس در اولین‌هایی که در جنگ اتفاق افتاده، حضور داشته که در نوع خودش بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه تحقیق و نگارش این رمان یکسال به طول انجامید، افزود: مضمون رمان «زندگی در بلورهای نمک» به زندگینامه و حضور امیر خلبان «والی اویسی» در جنگ تحمیلی اختصاص دارد که این کار به سفارش آجا به نگارش درآمده است.

این نویسنده گفت: برای اینکه رمان «زندگی در بلورهای نمک» از جذابیت بیشتری برخوردار بوده و مقداری هم با کتاب‌های دفاع مقدس متفاوت‌تر باشد، در این اثر به روایت زندگی زنی پرداختم که با دخترش زندگی می‌کند و 30 سال پیش همسرش را از دست می‌دهد که زمان ازدواج دخترش با مشکلاتی مواجه می‌شود که «والی اویسی» با شروع اتفاقاتی وارد زندگی آنها شده و این مشکلات را مرتفع می‌‌کند.

وی بیان کرد: چندی پیش رمان «زندگی در بلورهای نمک» را برای چاپ و انتشار به انتشارات آجا سپردم که به زودی منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

امیر سرتیپ خلبان «ولی الله اویسی» پس از پایان دوره دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم وارد مرکز آموزش های خلبانی در دانشکده شهید خضرایی فعلی شدند. در اسفند1354  برای تکمیل مراحل آموزشی به آمریکا اعزام شدند و در آنجا همه دوره‌های استاندارد مهارت یابی در زمینه خلبانی از جمله پرواز «اسپین» را با موفقیت به پایان رساندند و به ایران بازگشتند و به عنوان خلبان هواپیمای اف5 مشغول به خدمت شدند و در زمان جنگ با توجه به نیاز نیروی هوایی به عنوان یکی از خلبانان انتخاب شده برای پرواز با هواپیمای اف14 بودند.

وی در زمره اولین خلبانانی است که در زمان جنگ عملیات بمباران هوا به زمین را با هواپیمای اف14 انجام داد. همچنین وی اولین آزمایش موشک سجیل در شرایط رزمی شلیک و در شکستن رکورد پرواز با هواپیمای اف14 را در کارنامه قرار دارد.

امیر والی اویسی از معدود خلبانی است که پرواز با هر دو جنگنده F-5 و F-14 را در شرایط جنگی تجربه کرده و شایستگی خود را در خلبانی هر دوی این پرنده ها به اثبات رسانده است. در کارنامه خدمتی او انجام عملیاتهای بمباران برون مرزی، موفقیت درسرنگونی دو فروند جنگنده دشمن (از جمله یک فروند میراژ پیشرفته عراقی) و شلیک اولین موشک هاوک هواپرتاب (موسوم به سجیل) با تامکت نیز به ثبت رسیده است.

بر اساس این گزارش، از لیلا جعفری تاکنون آثاری نظیر زندگینامه «ابوالفرج اصفهانی»، «زندگی شیشه»، «فرشته آب‌ها»، «مردی برای تمام سال‌ها» و «روز تاریک» منتشر و به مخاطبان این عرصه، ارائه شده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها