امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30163
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، سید حسن قاضی زاده هاشمی سه شنبه به همراه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، سید حسن قاضی زاده هاشمی سه شنبه به همراه دلاوری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز بهداشتی درمانی شهید رجایی و خانه بهداشت تبائین در کهریزک بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت نظام شبکه و مراقبتهای بهداشتی اولیه در کشور قرار گرفت.

وی در مورد مهمترین برنامه خود را در کوتاه مدت رفع مشکلات جاری بیان کرد و گفت: شاید مهمترین مشکل فعلی نظام سلامت که به وضع معیشت مردم هم برمی‌گردد بحث دارو است و پس از آن بحث پزشک خانواده است.

وی افزود: به نظرم بحث پزشک خانواده یک کاری است که نابسامان است و باید یک بازنگری در آنچه که تاکنون انجام شده صورت گیرد و البته مهمتر از همه اینها منابع مالی است که امیدوارم دولت حمایت کند.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که تکلیف انتزاع دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران با توجه به پایان مهلت مقرر( 31 تیر 92 ) و تخصیص نیافتن کد بودجه مستقل برای دانشگاه ایران چه خواهد شد گفت: این دولت با شعار اعتدال و قانون گرایی بر سر کار آمده است. ما باید مُر قانون را اجرا کنیم و تابع هر آنچه که دستگاه‌های بالادستی تصویب کرده‌اند باشیم. باید دید که قانون چه می‌گوید و همه تابع آن باشیم و آن را رعایت کنیم. من خودم نظری شخصی برای این موضوع ندارم باید بررسی کنم و ببینم چه اتفاقاتی در این یکی دو ماهه افتاده است.

رئیس بیمارستان چشم پزشکی نور هدف از بازدید خود از مرکز بهداشتی و درمانی شهید رجایی و خانه بهداشت تبائین گفت: من با نظام شبکه بهداشتی بیگانه نیستم و با خانه‌های بهداشت و خدمات زیادی که وزارت بهداشت در سطح اول در مناطق روستایی در حال ارائه است آشنا هستم.

وی افزود: سیستم شبکه بیش از دو دهه است که شکل گرفته و این بازدید باعث شد تا اطلاعاتم به روز شود که برایم خیلی مفید بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار