امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30167
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 48
مرتضی رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: در خصوص احداث مدرسه در ...

مرتضی رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: در خصوص احداث مدرسه در شهرک‌های مسکن مهر، اصولاً دولت باید اعتبار ساخت این مدارس را از اعتبارات استانی تأمین کند.
وی ادامه داد: تعدادی از این مدارس به صورت مشارکتی بین آموزش و پرورش و وزارت مسکن در دست ساخت است اما در کل اعتبار پروژه‌های مسکن مهر باید از منابع عمرانی استانی تأمین شود.
رئیسی به به بند 79 قانون بودجه امسال اشاره کرد و گفت: در این بند آمده است که در سال 1392 به منظور تأمین مسجد و واحدهای آموزشی مورد نیاز در شهرک‌های مسکونی جدید در شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر، سازندگان ملکفند در مجموعه‌های مسکونی با بیش از یک‌هزار واحد مسکونی، نسبت به احداث و یا تأمین هزینه‌های مسجد و واحدهای آموزشی مورد نیاز بر اساس استانداردهای آموزشی و برآورد اداره‌کل نوسازی مدارس استان مربوط و اداره اوقاف و امور خیریه اقدام کنند.
وی اضافه کرد: بر اساس این بند در شهرک‌های بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، سازندگان واحدهای مسکونی باید نسبت به تأمین فضای آموزشی اقدام کنند.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش افزود: در شهرک‌های مسکن مهر به ۲۸ هزار کلاس درس نیاز است تا به شکل استاندارد و یک‌نوبته، مدارس این شهرک‌ها اداره شود که بخشی از کلاس‌ها در دست ساخت است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها