امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۱۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30168
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 62
«ماهر مرهج»، دبیرکل حزب جوانان ملی‌گرای سوریه در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق گفت: کشتاری که در منطقه ...

«ماهر مرهج»، دبیرکل حزب جوانان ملی‌گرای سوریه در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق گفت: کشتاری که در منطقه «خان العسل» سوریه و علیه ارتش سوریه روی داد، تاکیدی بر خط مشی جنایتکارانه‌ای است که گروه‌های مسلح از آن تبعیت می‌کنند.

دبیرکل حزب جوانان ملی‌گرای سوریه در ادامه افزود: منطقه خان العسل منطقه استراتژیکی است که بسیاری از عناصر مسلح و گروه‌های تروریستی در آن جای گرفته‌اند تا به هر طریق ممکن بر آن تسلط پیدا کنند و این بدین معناست که آنها در چند قدمی مراکزی قرار دارند که دولت سوریه در حلب بر آنها تسلط دارد.

مرهج با اشاره به اینکه سوریه در آستانه نبرد بزرگ حلب قرار دارد، گفت: مردم سوریه هم اکنون بسیار خوشحال هستند، چون نظام حاکم بر مناطق حساس و استراتژیک تسلط کامل دارد و این به معنای رقم خوردن موازنه قوا به سود نظام و ارتش سوریه است و همین مردم را به سمت راه حل مسالمت آمیز و دوری از منطق جنگ و رفتن زیر سلطه گروه‌های مسلح سوق می‌دهد.  

دبیرکل حزب جوانان ملی‌گرای سوریه عناصری که دست به کشتار فجیع خان العسل زدند را عناصری خیره سر خواند که هیچ‌گاه نمی‌توانند نماینده معارضان سوری باشند، وی تاکید کرد که این عناصر خواهان برپایی امارتی اسلامی مورد حمایت سازمان‌های تروریستی هستند.

به باور مرهج این کشتار تاثیر بسزایی بر روند سیاسی و با مشکل مواجه کردن تلاش‌های صورت گرفته برای دستیابی به راه حل مسالمت آمیز خواهد داشت.

دبیرکل حزب جوانان ملی‌گرای سوریه سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که در برابر سوریه فرصت بزرگی به نام کنفرانس ژنو 2 قرار دارد، چراکه در این کنفرانس معارضان و هواداران نظام درباره مبارزه با تروریسم در سوریه به توافق خواهند رسید.

مرهج تاکید کرد که معارضان واقعی در سوریه هیچ‌گاه نه روی به سلاح برای مبارزه با نظام می‌آورند و نه حامی چنین گروه‌هایی هستند و بدون تردید گروه‌های تروریستی همچون «جبهه النصره» اقدام به کشتار شهروندان سوری می‌کنند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار