امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30197
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز در جمع کارکنان صنعت نفت و مدیران و پیمانکاران پارس جنوبی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز در جمع کارکنان صنعت نفت و مدیران و پیمانکاران پارس جنوبی اظهار داشت: پارس جنوبی از مهم‌ترین مناطق در صنعت نفت و گاز کشور است و در چند سال اخیر به موفقیت‌های قابل توجهی در این حوزه دست یافته‌ایم.

وی افزود: در پارس جنوبی کارهای بزرگ و ارزشمندی توسط متخصصان داخلی انجام گرفت و در واقع شاهد رشد و بالندگی متخصصان و شرکت‌های داخلی در این منطقه هستیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بدون تردید مهم‌تر از ساخت و بهره‌برداری از پالایشگاه و فازهای پارس جنوبی، شکست انحصار شرکت‌های بزرگ خارجی در صنعت نفت است.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: امروز با افتتاح این پالایشگاه بزرگ که با دستان توانمند متخصصان داخلی محقق شده شاهد شکست این انحصار هستیم و این یک موفقیت بزرگ برای کشور است.

وی اضافه کرد: ایران به دنبال طراحی و راه‌اندازی پروژه‌های صنعت نفت از صفر تا 100  است و به فضل خدا در این مسیر به توفیق لازم می‌رسیم.

رئیس جمهور اذعان داشت: در واقع امروزه مناسبات اقتصادی و صنعتی دیگر تابع مسائل اقتصادی نبوده و تقریبا 100 درصد این مناسبات سیاسی شده و دیگر بازار آزاد در دنیا معنایی ندارد و ایران اسلامی در چند سال اخیر برای رشد و بالندگی صنعت نفت به پیشرفت‌های شایان توجهی رسیده است.

احمدی‌نژاد یادآور شد: بدون تردید دوره استعمار در دنیا هنوز به پایان نرسیده و هنوز سرزمین‌ها و منابع نفتی از سوی کشورهای استعمارگر به زور سلاح گرفته می‌شود و اصالت ملت‌ها زیر پا گذاشته می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر و در قاره آفریقا هیچ کدام از معدن‌های زیرزمینی این قاره در اختیار ملت‌های این کشورها نیست و حتی آنها آمار دقیقی از میزان برداشت و ذخایر معدنی خود از سوی کشورهای غربی ندارند.

احمدی‌نژاد افزود: امروز افتخار می‌کنیم که ایران اسلامی با همه توان و ظرفیت در راستای خودکفایی در صنعت نفت گام برداشته و راه‌اندازی این پالایشگاه که با تلاش متخصصان توانمند ایرانی انجام شده نمونه بارزی از موفقیت ایران اسلامی در صنعت نفت است.

انتهای پیام/2451/ی40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها