امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30206
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مصر از زمان خلع «محمد مرسی» با کودتای نظامی در 3 ژوئیه (12 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مصر از زمان خلع «محمد مرسی» با کودتای نظامی در 3 ژوئیه (12 تیرماه)، شاهد تظاهرات مرگبار بوده است و همین کودتای نظامی می‌تواند مصر را از دریافت کمک سالانه نظامی و اقتصادی آمریکا محروم کند.

«لیندسی گراهام»، سناتور جمهور‌ی‌خواه آمریکا، گفت: رئیس‌جمهور آمریکا از سناتور «جان مک‌کین» و من خواسته تا هفته آینده به مصر سفر کنیم، بنابراین ما تلاش می‌کنیم تا راهی را برای رسیدن به آنجا پیدا کنیم.

این سناتور آمریکایی ادامه داد که در صدد هستند به مصر سفر کنند تا این پیام را القا کنند که مصر باید به کنترل غیرنظامیان درآید و ارتش باید به کشور مصر اجازه دهد تا انتخابات جدیدی برگزار شود و در جهت یک رویکرد دموکراتیک و جامع حرکت کند.

مک کین جزئیات کمتری درباره سفرشان به مصر منتشر کرد اما گفت که به همراه گراهام تلاش می‌کنند به فرایند آشتی در مصر کمک کنند.

مک کین ادامه داد: مصر به وضوح در آشفتگی قرار دارد. ما خواستار اعتبار تمامی گروه‌ها در مصر هستیم، ما می‌خواهیم تمامی احزاب متفاوت در مصر حضور داشته باشند.

کاخ سفید حاضر نشد درباره این سفر احتمالی سناتورهای آمریکایی به مصر اظهار نظر کند.

گراهام ادامه داد: احتمال خطر زیاد است، اگر مصر نابود شود و اسرائیل با رژیم‌های بسیار افراطی محصور شود، ما از اینکه تمامی اقدامات لازم را برای بازگرداندن مصر به مسیر اصلی بعنوان یک جامعه با ثبات انجام ندادیم، پشیمان می‌شویم.

وی تصریح کرد که ایده سفر احتمالی ما به مصر در صورت وخیم شدن اوضاع این کشور برای اولین بار در نشست 17 ژوئیه (26 تیرماه) کاخ سفید مورد بحث قرار گرفت که در آن نشست مک کین و گراهام، مباحثات امنیت ملی گسترده‌ای را با اوباما، «جوزف بایدن» معاون اوباما و «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی آمریکا صورت دادند.

گراهام تأکید کرد که هدف این سفر رساندن این پیام است که زندانی کردن مخالفان، بسیار شبیه یک کودتا است.

هفته گذشته، دولت اوباما به قانونگذاران اعلام کرد که سرنگونی دولت مصر را یک کودتا اعلام نمی‌کند زیرا به کار بردن لفظ کودتا طبق قوانین آمریکا به تعلیق خودکار برنامه کمک آمریکا به مصر منجر می‌شود.

آمریکا نگران است که متوقف کردن کمک نظامی و اقتصادی به مصر به برنامه‌ تأمین امنیت مرزی اسرائیل لطمه وارد آورد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها