امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30208
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «نهرین‌نت»، 7 میلیون زائر عرب و خارجی از عراق و کشورهای حوزه خلیج‌فارس و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «نهرین‌نت»، 7 میلیون زائر عرب و خارجی از عراق و کشورهای حوزه خلیج‌فارس و لبنان و نیز ایرانی، در سالگرد شهادت امام علی (ع) در نجف اشرف، عزاداری کردند و این مراسم با حمایت امنیتی 25 هزار سرباز، پلیس و نیروی امنیتی صورت گرفت.
 


 

یک مقام امنیتی در فرماندهی پلیس نجف گفت: تعداد زائران نجف اشرف طی دو روز دوشنبه و سه‌شنبه به 7 میلیون نفر می‌رسید.

وی تاکید کرد که شهر نجف طی این روزها میزبان زائران از استان‌های مختلف عراق و خارج از این کشور بوده است.

از سوی دیگر کاروان‌های مختلف زائران، تلاش‌ شبکه‌های ماهواره‌ای وابسته به عربستان و قطر و تحت نفوذ آمریکا و انگلیس برای ایجاد تفرقه و اختلاف میان مسلمانان و ایجاد جنگ طائفه‌ای را محکوم کردند.

«بهاء علی» زائر بغدادی نجف اشرف گفت: مسلمانان باید از این مناسبت برای ایجاد وحدت اسلامی و مقابله با توسعه نفوذ وهابیت استفاده کنند زیرا وهابیت در واقع مرگ را برای ملت‌های اسلامی چه در جهان عرب و چه در خارج از آن یعنی پاکستان و افغانستان به ارمغان می‌آورد و هر روز تعداد زیادی از مسلمانان شیعه را به کام مرگ می‌برد و در این میان حتی مسلمانان اهل تسنن از انفجارهای تروریستی در مساجد؛ حسینیه‌ها‌ و مدارس مختلف در امان نیستند.

وی افزود کسانی که امام علی (ع) را با شمشیر خیانت به شهادت رساندند به اسم اسلام و پیامبر اکرم (ص) چنین کاری کردند.خوارج به اسم اسلام و با ندای الله اکبر دست به چنین کاری زدند و «عبدالرحمن ابن ملجم» قاتل امان علی (ع) با فریاد الله اکبر شمشیر را بر سر امیرالمومنین فرود آورد. خوارج از گذشته تاکنون تلاش کرده‌اند تا از اسلام به عنوان سرپوشی بر منافع و خواسته‌های خود استفاده کنند.

از سوی دیگر شیخ «عبدالحسن الساعدی» گفت: به رغم تمام حملات تروریستی، میلیون مسلمان به شهر امام علی (ع) آمده‌اند و این امر بیانگر این حقیقت است که سیاست کشتار و ایجاد رعب و وحشت نخواهد توانست، عزم جزم ما را در مقابله با وهابیت دچار نقصان کند. وهابیتی که برای عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان مرگ و نابودی به همراه آورده و اکنون تلاش می‌کند تا در مصر، لیبی و تونس چنین کاری کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها