امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30238
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی هفته جاری خبری با عنوان «ناشر انگلیسی چاپ مقالات نویسندگان ایرانی را ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طی هفته جاری خبری با عنوان «ناشر انگلیسی چاپ مقالات نویسندگان ایرانی را ممنوع کرد» در این رسانه منتشر شد، که دال بر این بود که کمپانی انگلیسی «تیلور اند فرانسیس» که وظیفه اصلی‌اش انتشارات کتاب‌ها، مجلات و مقاله‌های علمی و دانشگاهی است، رسما اعلام کرده که از این پس به هیچ عنوان آثار نویسندگان و دانشمندان ایرانی را که تحت حمایت حکومت اسلامی ایران هستند، منتشر نخواهد کرد.

* اسماعیلی: شرکت ویژه نشر تذکر می‌گیرد/ ارشاد پیگیر است

این موضوع را از علی اسماعیلی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جویا شدیم که این مقام مسئول در این‌باره اظهار داشت: کمپانی «تیلور اند فرانسیس گروپ» در نمایشگاه کتاب تحت عنوان شرکت ویژه نشر در بخش ارزی شرکت می‌کند.

وی ابراز داشت: بیش از 70 درصد فروش ارزی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را این شرکت تشکیل می‌دهد، از این رو در حال پیگیری هستیم تا تذکری داده شود چرا که کل منابع درآمد ارزی نمایشگاه کتاب به نوعی در اختیار این شرکت است.

* مدیر عامل شرکت ویژه نشر: ایمیلی ارسال کرده‌ایم

احد رضایی مدیر عامل شرکت ویژه نشر در گفت‌وگو با فارس در راستای خبر فوق توضیح داد: پیگیر این خبر هستیم و ایمیلی هم ارسال کرده‌ و در انتظار پاسخ هستیم.

به گزارش «پرس تی‌وی»، در ماه آوریل نیز انتشاراتی مشهور «الزویر» در هلند نیز اعلام کرد که از پذیرش آثار نویسندگان ایرانی که تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران هستند، معذور است.

بنا براین گزارش، به نظر می‌رسد که غرب برای رسیدن به اهداف ضد بشر دوستانه خود و در راستای تحت فشار قرار دادن ایران در برنامه هسته‌ای همچنین در جهت تحریم‌ ایران از سوی دولت آمریکا، در عرصه نشر و ادبیات دست به چنین اقداماتی زده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها