امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30244
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 98
مولوی «ذبیح‌الله حقجو»، عالم اهل سنت افغان و مسئول شورای علمای بلخ در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، ضمن اشاره به پیشینه تاریخی قبله اول ...

مولوی «ذبیح‌الله حقجو»، عالم اهل سنت افغان و مسئول شورای علمای بلخ در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، ضمن اشاره به پیشینه تاریخی قبله اول مسلمانان به اشغال قدس شریف توسط رژیم غاصب اسرائیل اشاره کرد و گفت: بر همگان معلوم  است که قدس توسط صهونیست‌ها اشغال شده و تاکنون نیز زیر سلطه غاصبانه اسرائیل است.

وی در ادامه افزود: قدس قبله اول مسلمانان است و مسلمانان باید از قدس شریف در هر جای دنیا که باشند اعلام انزجار کنند، زیرا قدس قبله اول مسلمین است و از طرفی وطن برادران مسلمان فلسطینی ما است.

این عالم افغان، در ادامه ضمن ستایش از اعلام روز جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس توسط امام خمینی(ره)، گفت: در عصری که قدس در اشغال بود، امام خمینی روز جمعه آخر ماه رمضان را به عنوان روز قدس اعلام کرد و مردم را دعوت نمود که به حمایت از قدس شریف برخیزند.

مسئول شورای علمای بلخ، حمایت از ملت مظلوم فلسطین و حمایت از قدس شریف را برای مسلمانان یک وظیفه شرعی دانست و افزود: وظیفه مسلمانان است که از قبله اول خود حمایت کنند و اگر 2 میلیارد مسلمان شجاعت به خرج بدهند می‌توانند اسرائیل را از روی زمین محو کنند.

این عالم افغان، ضمن اشاره به حرکت تاریخی امام خمینی (ره) در اعلام روز قدس گفت: امام خمینی (ره) روش آزادی قدس را به مسلمانان دنیا نشان داد و مردم را آگاه ساخت که باید در مقابل رژیم غاصب اسرائیل ایستادگی کنند.

وی در ادامه به مظلومیت ملت فلسطین اشاره کرد و افزود: مسلمانان چه در ایران و چه در افغانستان و در سرتاسر دنیا باید در روز جهانی قدس بر علیه رژیم غاصب اسرائیل به خیابان‌ها بیاند و از مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین حمایت کنند، زیرا آنان برادران مسلمان ما هستند. 

این عالم افغان در ادامه به حمایت دشمنان اسلام به سر سپردگی آمریکا از رژیم اشغالگر قدس اشاره کرد و گفت: امروز دشمنان اسلام که همان آمریکایی‌ها هستند از رژیم غاصب اسرائیل حمایت می‌کنند و همان گونه که امام خمینی(ره) فرمودند، اگر هر کدام از مسلمانان یک سطل آب بر سر رژیم غاصب و اشغالگر قدس بریزند او از روی زمین محو خواهد شد.

وی در ادامه بر ضرورت وحدت مسلمانان اشاره کرد و افزود: اگر مسلمان با هم وحدت داشته باشند و از یکدیگر حمایت کنند و از تفرقه دوری کنند، قبله مسلمانان از زیر سلطنت غاصبانه اسرائیل بیرون خواهد آمد.

مسئول شورای علمای بلخ حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین را ستود و گفت: نظر بنده این است که مسلمانان دنیا باید جمهوری اسلامی ایران را در حمایت از ملت فلسطین الگوی خود قرار دهند و همچنان که جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم فشارهای زیادی که متحمل شده به هیج عنوان از حمایت مردم فلسطین دست برنداشته است و مسلمین باید در روز قدس برای آزادی قدس شریف از چنگال دشمنانش به پا خیزند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها