امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30275
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار فارس، کاروانسراهای تاریخی از جاذبه‌های هر منطقه به شمار می‌روند که گردشگران برای بازدید از آنها رغبت زیادی دارند. در طی این سالها ...

به گزارش خبرنگار فارس، کاروانسراهای تاریخی از جاذبه‌های هر منطقه به شمار می‌روند که گردشگران برای بازدید از آنها رغبت زیادی دارند. در طی این سالها نیز سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با راه‌اندازی صندوق احیای آثار تاریخی، تلاش کرده است تا از فرصت این بناهای تاریخی برای اقمات گردشگران در شهرهای مختلف، استفاده کند.

اما آنچه درباره این موضوع حائز اهمیت است این است که بناهای تاریخی که قرار است کاربری‌های متنوعی از جمله هتل و ... پیدا کنند باید یادآور فضای تاریخی باشند نه اینکه با ابزاری چون درهای الکترونیکی که سنخیتی با تاریخ ندارند تغییر چهره دهند.
 


 

مجموعه کاروانسرای میاندشت، کاروانسرایی است که در الکترونیک به جای در ورودی آن به کار برده‌اند.

کاروانسرای میاندشت، یکی از بزرگترین کاروانسراهای ایران و متعلق به دوران صفویه و قاجار در یکی از مسیرهای فرعی جاده ابریشم است. کاروانسراهای میان‌دشت در دهکده میان‌دشت شاهرود قرار دارند. مجموعه کاروانسراهای شاه عباسی میاندشت مشتمل بر سه کاروانسرای متصل به یکدیگر است که دو کاروانسرای آن مربوط به دوره قاجاریه و یک کاروانسرا مربوط به عهد شاه عباس اول است. یکی از آنها کاروانسرای شاه عباسی است و دو کاروانسرای دیگر را حسین‌خان نظام‌الدوله در دوره قاجاریه ساخته است. شیوه ساخت این کاروانسراها در دوران خود زبانزد بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار