امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30277
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارسف حجت الله بهروز با بیان این مطلب اظهار کرد: تقاطع ها مهمترین گلوگاه های ترافیکی در سطح معابر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارسف حجت الله بهروز با بیان این مطلب اظهار کرد: تقاطع ها مهمترین گلوگاه های ترافیکی در سطح معابر شهری هستند و حل معضلات و گره های ترافیکی آنها با رویکردی منسجم و یکپارچه گامی حیاتی و اساسی در ساماندهی ترافیک شبکه معابر سطح شهر است.
وی تصریح کرد: طی سال های اخیر برای نظارت بهتر و دقیق تر بر وضعیت و تردد تقاطع ها، سیستم ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز در شهر اجرایی شده که تا پایان مهرماه تعداد تقاطع های مجهز به این سیستم افزایش خواهد یافت و در تلاشیم که در نیمه نخست امسال 20 دوربین جدید ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز را در تهران راه اندازی کنیم.
بهروزافزود: تاکنون تعدادی از تقاطع شهر به سیستم ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز مجهز شده اند که در تلاشیم این سیستم را در سایر تقاطع های مهم و پرتردد شهر به کارگیری کنیم تا شاهد کاهش تخلفات در تقاطع ها باشیم.
وی خاطر نشان کرد: متأسفانه برخی از رانندگان مرتکب تخلف عبور از چراغ قرمز می‌شود و هنگام زرد بودن چراغ راهنمایی به جای توقف پشت خط عابر پیاده بر سرعت خود می‌افزایند تا پشت چراغ قرمز نمانند و درست زمانی که چراغ قرمز است عرض تقاطع را طی می‌کنند.
مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران ادامه داد: بی توجهی برخی از رانندگان و عبور از چراغ قرمز منجر به بروز تصادف و حوادث ناخوشایندی می‌شود که با اجرای طرح ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز از میزان این تخلفات کاسته خواهد شد و امید است که همه رانندگان خود را موظف بدانند که به محض زرد شدن چراغ راهنمایی پشت خط عابر پیاده توقف کنند تا عابران بتوانند بدون خطر و به راحتی از تقاطع عبور کنند.
بهروز با تاکید بر اینکه این طرح می تواند نظم، اجرای قانون و ایمنی را به تقاطع های شهر بازگرداند گفت: در مقابل از عابرین پیاده نیز انتظار می‌رود هنگامی که چراغ برای تردد خودروها سبز است، منتظر بمانند و از عرض خیابان عبور نکنند تا خودروها در زمانی معینی که برایشان در نظر گرفته شده بتوانند از تقاطع عبور کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها