امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30284
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 54
فریبا حاجی علی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: عدم تناسب بیمه‌های تأمین اجتماعی اجباری با وضعیت شغلی و درآمدی زنان خانه دار، بالا بودن میزان ...

فریبا حاجی علی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: عدم تناسب بیمه‌های تأمین اجتماعی اجباری با وضعیت شغلی و درآمدی زنان خانه دار، بالا بودن میزان سهم بیمه شونده و انتخاب جامعه آماری گسترده به عنوان پایلوت طرح از مشکلات عدم اجرای طرح بیمه زنان خانه‌دار در دوره‌های قبلی خود بود.

وی افزود: عدم طراحی مکانیزم تخصصی و ساز و کار بیمه‌ای و عدم تعیین دستگاه‌های خاص و ثابت به عنوان متولی، همچنین مقطعی بودن طرح‌ها و عدم استمرار آنها مشکل این طرح در دوره‌های قبلی بود.

دبیر ستاد ملی زن و خانواده تصریح کرد: تأمین اعتبارات موقت و عدم ثبات ردیف بودجه‌های خاص و عدم وجود قانون و بودجه پایدار و همچنین عدم تناسب بین ساز و کارهای تعریف شده در طرح های بیمه‌ای زنان خانه‌دار با ویژگی‌ها و شرایط مختلف زنان خانه دار نیز از ایرادات وارد بر طرح‌های پیشین بود.

حاجی علی افزود: دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده پس از ماه‌ها تلاش و برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور صاحب نظران این حوزه و افراد صاحب تجربه و فن متخصص در موضوع بیمه به ویژه بیمه زنان تعدادی راهکار را پیشنهاد کرد که کاهش مبلغ حق بیمه خویش فرمایی با تقلیل درآمد مبنای محاسبه حق بیمه و آسان سازی شرایط بیمه زنان خانه دار با اجرای بیمه گروهی توافقی از جمله این راهکارها است.

وی ادامه داد: احتساب خانه داری به عنوان شغل از اولین ملزومات و گام‌های اجرایی شدن بیمه زنان خانه‌دار است و استفاده از ظرفیت شرکت‌های بیمه خصوصی کنسرسیوم نیز از دیگر پیشنهادات ستاد ملی زن و خانواده بود که توانست مشکلات عدم اجرای بیمه زنان خانه‌دار را مرتفع کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها