امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30286
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 103
علی جعفریان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به اینکه چند درصد افراد مرگ مغزی امکان اهدای عضو از جمله کبد را دارند اظهار داشت: کبد ...

علی جعفریان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به اینکه چند درصد افراد مرگ مغزی امکان اهدای عضو از جمله کبد را دارند اظهار داشت: کبد افرادی که به هپاتیت B و C مبتلا باشند قابل استفاده نیست و افرادی که به علت مسمومیت مرگ مغزی شده باشند و مسمومیت روی کبد اثر گذاشته باشد کبد برای پیوند قابل استفاده نیست.

به گفته استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران افرادی که دارو‌هایی مصرف می‌کنند که روی کبد اثر منفی دارد نیز کاندیدای مناسبی برای اهدای کبد نیستند.

وی افزود: حتی افرادی که کبد چرب دارند و چربی کبد بیش از 30 تا 40 درصد است برای پیوند از کبد آنها استفاده نمی‌کنیم.

عضو تیم پیوند کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: افرادی که به دلیل تصادف کبد آنها دچار آسیب‌های جدی شده یا عفونت‌های فعال در بدن دارند نیز معمولاً از چرخه پیوند کبد خارج می‌شود.

جعفریان در پاسخ به اینکه آیا بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت یا فشار خون مانعی برای پیوند است گفت: این بیماری‌ها مانعی برای پیوند اعضا نیست و می‌توان گفت اغلب اعضای افراد مرگ مغزی قابل استفاده است ولی مشکل اینجاست که برخی خانواده‌ها رضایت به پیوند نمی‌دهند در حالی که به ازای یک تخت ICU در کشور یک مورد مرگ مغزی وجود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها